• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

02 Nisan 2015

CESARETTİN ALPTEKİN’İ KAYBETTİK

Rize’nin yetiştirdiği önemli spor adamlarından Cesarettin Alptekin hayatını kaydetti. Geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan ayrılan efsane isim 3 Nisan’da Ardeşen’de ebediyete uğurlanacak.


CesarrttinAlptekin-1


Patikaa.com / Haber Merkezi / Necmettin Yarıcı


Rize, Cesarettin Alptekin’e ağlıyor. Çaykur Rizespr tarihine damga vurmuş efsane isimlerden olan Alptekin geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 3 Nisan Cuma günü Ardeşen’de ebediyete uğurlanacak olan Cesarettin Alptekin’e Allahtan rahmet ailesine ve spor camiasına başsağlığı diliyoruz.

CesarrttinAlptekin-3Öte yandan Çaykur Rizespor kulübüde bir başsağlığı mesajı yayınladı. Mesajda;

“Kulübümüze uzun yıllar hizmet vermiş eski futbolcumuz ve eski teknik direktörümüz Cesarettin Alptekin’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Merhum Cesarettin Alptekin’e Allahtan rahmet, Alptekin ailesi başta olmak üzere, Çaykur Rizespor camiası ve tüm spor kamuoyuna başsağlığı dileriz.

Cenaze namazı 3 Nisan Cuma günü, Ardeşen Merkez Camiinde Cuma namazının ardından kılınacak.” denildi.

CesarrttinAlptekin-2CESARETTİN ALPTEKİN’İN BİYOGRAFİSİ

1 Nisan 1953 yılında Rize’de doğan Cesarettin Alptekin Çaykur Rizespr tarihine damga vurmuş efsane isimlerden birdir.

İlk antrenörlük deneyimini Çaykur Rizespor’da altyapı antrenörü olarak görev alarak edindi. Daha sonra Rizespor’da yardımcı antrenör olarak görev aldı. İlk teknik direktörlük deneyimini 1980-81 sezonunda geçici olarak üç haftalığına Çaykur Rizespor teknik direktörlüğüne getirilerek edindi. Ardından tekrar yardımcı antrenör olarak görevini sürdürdü. 1984-85 sezonunda uzun vaadeli olarak Rizespor teknik direktörlük mevkiine getirildi. Çaykur Rizespor’u tarihinde ikinci kez 1. Lig şampiyonu yaparak Süper Lig’e yükselmesini sağladı.

Daha sonra 1988-89, 1989-90 ve son olarak 2007-08 Süper Lig sezonunun son iki haftasinda geçiçi olarak Rizespor teknik direktörlüğünü üstlendi.

Rizespor’daki görevleri dışında 1990-91 sezonunda Niğdespor, 1991-92 sezonunda Pazarspor’da ve 1992-93 sezonunda Ardeşenspor’da teknik direktör olarak görev aldı.

Son olarak 2009-2011 yıllarında Çaykur Rizespor’da altyapı sorumlusu olarak görev aldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?