• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ÇEVRE’Yİ KİRLETENLER UYDUDAN TAKİP EDİLECEK

2015 yılından itibaren Hafriyat Taşıyan araçlara Uydu Takip Sitemi takma zorunluluğu getirildi. Böylece çevre’yi kirletenler uydudan takip edilecek ve gerekli yaptırımlar uygulanacak.


ordu-çöpuyfutakip1Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 2015 yılından itibaren Hafriyat Taşıyan araçlara Uydu Takip Sitemi takma zorunluğu getirildiği bildirildi. Taşıma İzin Belgesi olmayan, Taşıma İzin Belgesini yenilemeyen ve Uydu Takip Sistemine geçmeyen araçlara gerekli yaptırımlar uygulanacak. Kanun ve Yönetmeliklere aykırı hafriyat dökenler, depolayanlar, taşıyanlar hakkında şahıslara 42.232 TL, şirketlere ise 126.696,00 TL idari para cezası kesilecek.

ZABITA VE JANDARMA DENETİMLERİNİ SIKLAŞTIRDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ilçelerde Hafriyat Depolama Sahası yapılacak yerleri belirledi. Ancak bazı vatandaşların çöp, hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarını hala yol kenarlarına, izinsiz alanlara kaçak ve izinsiz olarak döktükleri tespit edildi.

Özellikle Fatsa-Korgan yolunun daha önce 2 kez temizlenmesine rağmen bazı vatandaşlar tarafından kaçak olarak çöp, hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının döküldüğü bildirildi.

ordu-çöpuyfutakip-2FATSA KORGAN YOLU İKİ KEZ TEMİZLENDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Bazı vatandaşların çöp, hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarını hala yol kenarlarına, izinsiz alanlara kaçak ve izinsiz olarak döktükleri tespit edilmektedir. Özellikle Fatsa-Korgan yolu üzerindeki yol kenarlarında bu çirkin görüntülere rastlanmaktadır. Daha önce bu alanlar 2 kez temizlenmesine rağmen bazı vatandaşlar tarafından kaçak olarak çöp, hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının döküldüğü tespit edilmiş olup bu alanlar tekrar temizletilmiştir. Bu bölgede gece de dahil olmak üzere sürekli olarak Hafriyat Şube Müdürlüğü, Zabıta Daire Başkanlığı ve Jandarma ekipleri tarafından denetimler sıklaştırılmıştır. Kanun ve Yönetmeliklere aykırı hafriyat dökenler, depolayanlar, taşıyanlar hakkında 2872 Sayılı Çevre Kanununun 8. Maddesi’nin ihlalinden dolayı aynı Kanunun 20/r maddesi gereğince şahıslara 42.232 TL, şirketlere ise 126.696,00 TL idari para cezası uygulanacaktır. Ayrıca 2015 yılından itibaren Hafriyat Taşıyan araçlara Uydu Takip Sitemi takma zorunluluğu getirilmiştir. Taşıma İzin Belgesi olmayan, Taşıma İzin Belgesini yenilemeyen ve Uydu Takip Sistemine geçmeyen araçlara gerekli yaptırımları uygulanacaktır. Bu belgelerin alınması ve işleyiş ile ilgili tüm bilgiler http://www.ordu.bel.tr/Baskanlik/Hafriyat-Sube-Mudurlugu/60 linkinde bulunmaktadır” denildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?