• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

06 Kasım 2014

CİMNASTİK RİZE’DE UMUT VADEDİYOR

Fethiye’de düzenlenen 8. Fethiye-Ölüdeniz Cimnastik Şenlikleri’nde boy gösteren Haktan Emir Eksikli, Rize’ye altın madalya ile döndü.


20141025_12185024-26 Ekim 2014 tarihleri arasında Fethiye’de düzenlenen 8. Fethiye-Ölüdeniz Cimnastik Şenlikleri’nde boy gösteren 2008 doğumlu Haktan Emir EKSİKLİ, Rize’ye altın madalya ile döndü. Minik Haktan, henüz 4 aylık bir cimnastikçi olmasına rağmen gösterdiği performans ile şenliğe katılan herkesin beğenisini topladı.

Aantrenör Emre KAVASOĞLU, yaptığı açıklamasında: “Bu yaştaki bir çocuğun, yanında ailesi olmadan Türkiye’nin bir ucuna gidip sportif performansını sergilemesi cimnastiğin çocuklara kazandırdığı özgüven ve disiplini gözler önüne serer niteliktedir. Bütün sporların temelini oluşturan, dünyanın birçok ülkesindeki okullarda ve okul öncesi eğitimlerde yapılması zorunlu hale gelen cimnastik branşının ilimizde faaliyet göstermeye başlaması Rize’mizde sporun uzun vadedeki gelişimi için son derece önemlidir. Cimnastik yapan çocukların fizyolojik ve psikolojik durumlarının cimnastik yapmayan çocuklara göre çok daha iyi olduğunu unutmamalı, Rize halkı olarak cimnastiğin kıymetini daha çok bilerek çocuklarımızı cimnastiğe yönlendirmeliyiz. Rize’yi cimnastik şehri yapma yolunda bizlere sonsuz desteklerini sunan İl Müdürümüz Mustafa ÇELİK başta olmak üzere tüm GHSİM ailesine, İlimizi temsil etmemiz adına bizden maddi desteklerini esirgemeyen sponsorlarımıza ve yürüdüğümüz bu yolda şahsıma güvenerek çocuklarını bana emanet eden tüm ebeveynlerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Cimnastiğin Türkiye’nin her yerinde bilinen ve ilgi gösterilen bir spor dalı haline geldiğini söyleyen Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK “ Bir çok branşta olduğu gibi Cimnastik sporunda da Rize adından yavaş yavaş söz ettirecek. Jimnastik sporu sadece illerde değil Türkiye’ninde parlayan yıldızı olacak. İlimizde yeni bir spor dalı olan Jimnastik antrenörümüzün ve sporcumuzun özverili çalışmasıyla gittikleri şampiyonadan altın madalya ile geri döndüler. Sporcumuz Haktan Emir EKSİKLİ’yi ve antrenörümüz Emre KAVASOĞLU’nu başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?