• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

29 Eylül 2014

CNN TÜRK AYDER’DE

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan “Aynur Tartan ile Burada Hayat Var” programı, çekimler için Çamlıhemşin ilçesindeki Ayder yaylasına geldi.


CnnTurkAyderde1


Patikaa.com / Haber Merkezi


Rize’nin Çamlıhemşin ilçesindeki dünyaca ünü Ayder yaylası medyadan da ilgi görmeye devam ediyor.

Ulusal haber kanallarından CNN TÜRK ekranlarında hafta sonları yayınlanan “Aynur Tartan ile Burada Hayat Var” adlı programın ekipleri çekimler için Ayder yaylasına geldiler.

Program ekibi Rize’nin birçok ilçesinden çekimler yaptıktan sonra finali Ayder Yaylasında tamamlandı. Programa Ak Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar ve Karadeniz müziğinin yeni seslerinden Rizeli sanatçı Volkan Arslan konuk oldu.

Program çekimleri esnasında ve misafir olduğu iki gün boyunca büyük keyf aldığını söyleyen sunucu Aynur Tartan “mükemmel bir doğaya sahip burası gerçekten ben böyle bir güzelliğin doğanın içinde yer almaktan büyük keyf aldım” dedi.

CnnTurkAyderde2Çekimlere İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin ve Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu izleyici konuk olarak katıldı. Ayder’ de bitirilen çekimlerin ardından program ekibi ile Zil Kale’ ye gidilerek buradan horon ve tulum ile uğurlandılar.

Rize ilinin tanıtıldığı ve finalinin Ayder’de yapıldığı “Aynur Tartan ile Burada Hayat Var” adlı program yeni yayın döneminde Ekim ayında CNN TÜRK ekranlarında yayınlanacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?