• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ÇÖPTEN ENERJİ ÜRETİLECEK

Trabzon-Rize Katı Atık Birliği (TRABRİKAB) Encümen Toplantısı Trabzon Valisi Abdil Celal Öz Başkanlığında Gerçekleştirildi.


çöpenerji.tpl1Trabzon Valilik A Toplantı salonundaki toplantıya Vali Öz’ün yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,Rize Belediye başkanı Reşat Kasap,.Akçaat Belediye Başkanı Şefik Türkmen,Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ile diğer Encümen üyeleri katıldı.

Çöpün enerjiye dönüştürülmesi konusunun ağırlıklı olarak ele alındığı toplantıya ilişkin olarak bir değerlendirme yapan Vali Öz, “Yeni katı atık bertaraf tesisi ile ilgili hem Fransa’ya yaptığımız seyahatin, hem de daha önceki çalışmaların genel bir değerlendirmesini yaptık. Gazlaştırma sistemi ile ilgili tesisin kurulması konusunda temel prensipte belli bir karara varıldı. Çöpten enerji elde edebileceğimiz tesisin kurulacağı yerle ilgili alternatifleri değerlendirdik. Önümüzdeki süreçte büyükşehir belediyemiz ve ilçe belediyelerimizle ortak çalışarak gazlaştırma sistemi ile ilgili teknik şartnamemizi oluşturacağız ve yap-işlet modeliyle hem bertarafı, hem de gazlaştırma ile elektrik üretimi elde etme yönündeki sistemin ihalesini yapmış olacağız” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?