• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

02 Mart 2017

CRI TÜRK FM YAYINLARI ARTIK KARADENİZ’DE

Dünyanın en büyük medya kuruluşlarından olan CRI’nin (Çin Uluslararası Radyosu) Türkiye’deki mecrası CRI TÜRK FM, artık Karadeniz bölgesinde de karasal yayınlara başladı.


Dünyanın en büyük medya gruplarından biri olan CRI’nın (Çin Uluslararası Radyosu) Türkiye’deki mecrası CRI TÜRK FM, 1 Kasım 2016 tarihinde Türkiye medya pazarına ‘merhaba’ demişti. İlk olarak 12 merkezde yayın yapan ünlü radyo kuruluşu son günlerde yapılan büyük yatırımlar sonucu Türkiye genelinde 58 merkezde yayınlarını ulaştırması başardı. CRI TÜRK FM, böylelikle TRT’den sonra yayın ağı en geniş olan radyo kuruluşu oldu.

KARADENİLİLER CRI TÜRK FM’İ KARASAL YAYINLARLA DİNLEYEBİLECEK

Türkiye genelinde 58 merkezde yayında olan CRI TÜRK FM, artık Karadeniz bölgesinde de rahatlıkla dinlenebilecek. İşte Karadeniz bölgesindeki frekanslar;

Rize: 88.7

Trabzon: 88.0

Giresun: 89.0

Ordu: 88.0

Samsun: 88.7

Sinop: 88.4

Zonguldak: 89.3

Karabük: 88.6

Bolu: 88.4

Düzce: 89.2

Amasya: 88.3

Çorum: 88.4

CRI TÜRK FM’i internet üzerinden www.criturk.fm adresinden, ayrıca diğer dijital radyolarıda www.criturk.com web adresinden dinlenebiliyor.

CRITÜRK MEDYADA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

Geleneksel medya karşısında her geçen gün önem kazanan dijital medyaya özel bir önem veren CRI TÜRK, Türkiye’de www.criturk.com adlı haber portalını da faaliyete geçirdi. TV, Radyo ve video gibi dijital-interaktif medyada ileriki dönemlerde büyük hedefler belirleyen CRITÜRK adından söz ettirmeye devam edecek.

CRI TÜRK FM Hakkında

CRI (China Radio International) ‘ın Türkiye’deki mecrası olan CRI TÜRK FM, Türkiye genelinde 58 merkezde yayın yapıyor. Internet aracılığı ve mobil medyada akıllı telefonlarda yayın sunan CRI TÜRK FM aynı zamanda Türksat uydusu ile de yayınlarını geniş kitlelere ulaştırmaktadır.

Radyo “İyi Müzik Doğru Haber” sloganı ile yayın yaparken, objektif ve birincil kaynaklardan edinilmiş bir habercilik anlayışı ile haberini kendisi yaratmak ve Türkiye ile Çin arasında bir köprü olmak amacını taşıyor.

CRI TÜRK FM’de Türkiye ve Çin’de çalışan deneyimli elli kişilik bir haber departmanı hem Türkiye ile ilgili hem Dünya ile ilgili hem de Çin ile ilgili özel bir habercilik stratejisi hedefleniyor. Türkiye aracılığı ile Çin’e ve Asya’ya sunulmak istenen haberlerin aracılığını da üstlenen radyo bu konuda bir haber ajansı gibi de çalışmakta ve ürettiği özel haberleri hem Türkiye’de hem de Çin ve Asya bölgesine İngilizce ve Türkçe dillerinde servis ediyor.

CRI TÜRK FM sadece bir haber radyosu değil aynı zamanda iddialı bir müzik radyosu olarak da konumlandı. Radyo kanalında Türkiye radyolarında hiçbir radyonun yapmadığı yaptı ve 1970lerden günümüze kadar ki hit şarkıları bir havuzda derledi. Dünyada sosyo- ekonomik statüsü yüksek olan segmentin tercih ettiği dünyada kendisini kanıtlamış formatta yayın yapan radyoda Türkiye ve Dünyadan özel bir müzik skalası sunuyor.

CRI TÜRK FM alanında deneyimli ve her biri en az on beş yıllık ulusal radyo deneyimi olan radyo DJlerinin yanı sıra, Spor- Müzik – Siyaset –Ekonomi başlıklarında deneyimli bir programcı kadrosuna sahip. Müziğin ön planda olduğu CRI TÜRK FM dünyanın en profesyonel otomasyon sistemi RCS kullanarak müzik yayıncılığında Türkiye’nin en iddialı radyosu olduğunu müzik içeriği ile de gösteriyor. “Hızlı” ve “Aktif” haberciliği müzikle harmanlayarak sunan CRI TÜRK FM’de müzik çok önemli. Yayın akışının büyük bir bölümünde müzik sunan radyo, kendisini Türkiye’nin en iyi müziğini sunan radyosu olarak tanımlayarak bu konuda iddialı.

CRI TÜRK FM, AB ve C1 olarak adlandırılan sosyo ekonomik statüye “iyi müzik ve doğru haber” sunarak, kitlelerin haber ve müzik ihtiyaçlarını gidermeyi hedefliyor.

Sadece haberde değil müzik yayıncılığında da radyo dinleyicisine özel bir içerik sunan CRI TÜRK FM ‘de herkesin kulak ve aklında kalmış şarkılar ile romantik ve dinlendirici bir müzik yolcuğuna çıkarken aynı zamanda Türkiye ve Dünyada olup biten her şey hakkında haber sahibi oluyorsunuz.

KISACA “CRI”

Çin Uluslararası Radyosu (CRI) 3 Aralık 1941 tarihinde yayınlarına merhaba dedi. Dünyanın en eski ve en büyük medya kuruluşlarından olan CRI bugün tam 75 yaşında.

65 dilde yayınlara sahip, Çin’in dış yayın yapan tek devlet radyosu olan CRI, Çin’i dünyaya bağlamak, dünyada iletişimi güçlendirmek hedefiyle yayınlarına devam ediyor.

CRI, bugün radyo, televizyon, dergi, gazete, internet ve mobil yeni medya yolları gibi çeşitli iletişim araçlarına da sahip. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?