• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

18 Ağustos 2014

DAVUTOĞLU: HERKES HAYATINDA EN AZ BİR KERE ARTVİN’İ GÖRMELİ

Hafta sonu tatilini Artvin’in Şavşat ilçesinde geçiren Bakan Davutoğlu “Artvin’in güzelliklerini bir kez daha görmekten büyük mutluluk duydum, huzur duydum.” dedi.


davutoğlu-artvin-huzur4Hafta sonunu Artvin’in Şavşat ilçesinde geçiren Bakan Davutoğlu, kent merkezine gelerek Artvin Valiliğini, belediyeyi ve esnafı ziyaret etti.

Bakan Davutoğlu’nu Artvin Valiliği önünde Vali Kemal Cirit, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Hamdi Selçuk, daire amirleri, siyasiler ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

davutoğlu-artvin-huzur3Davutoğlu ziyarette yaptığı konuşmada, hafta sonunu Artvin’de geçirdiğini belirterek, “Şavşat’ın bütün güzelliklerini görme imkanı buldum. Dün de Meydancık’tan Gürcistan sınırına kadar çıkıp hem sınır karakolumuzda askerlerimizle görüştük, hem de sınırın tam sıfır noktasında Gürcistan Dışişleri Bakanı ile telefon görüşmemiz oldu. Dostluk ve komşuluk ilişkilerimizi bir kez daha teyit ettik. Seneler önce geldiğim ve sürekli ziyaret ettiğim Artvin’in güzelliklerini bir kez daha görmekten büyük mutluluk duydum, huzur duydum.” dedi.

Artvin’in doğal güzellik anlamında sadece ülkemizin değil belki de bütün Avrasya’nın en güzel köşelerinden biri olduğunu ifade eden Bakan Davutoğlu, ”Artvin’in doğal güzelliklerinin korunması için hepimizin üzerine büyük görevler düşüyor. Doğa turizmine açılarak dünyaya tanıtılması noktasında da üzerimize görevler düşüyor. Ziyaretimiz, hem Artvin’in güzelliklerini görmek, hem de bundan sonra yapılacak hizmetler açısından bizzat gözlemde bulunmak açısından güzel bir imkan sağladı. Herkes hayatında en az bir kere Artvin’i görmeli. Hiçbir yerde görülemeyecek bu doğal güzellikleri görmeli.” diye konuştu.

davutoğlu-artvin-huzur2Vali Kemal Cirit, ziyaretin anısına Bakan Davutoğlu’na yöreye özgü dokuma kilim hediye ederken belediye başkanı Mehmet Kocatepe Artvin’e özgü hediyeler verdi.

Davutoğlu, ziyaretlerinin ardından Bayburt’a gitmek üzere ilden ayrıldı.

Bu arada Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Artvin’in doğal güzelliklerini övmesi turizm açısından Artvin’in tanıtımına katkı yapacağı belirtiliyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?