• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

30 Temmuz 2015

DELİKLİKAYA TURİZME AÇILIYOR

Artvin Valiliği, Murgul ilçesinde Başköy Delikkaya turizm projesi çalışmalarına start verdi. Proje ile ilgili DOKA’ya (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) sunum da yapıldı.


DELİKLİKAYA-TURİZME-AÇILIYOR-2Artvin Valisi Kemal Cirit, Murgul ilçesini ziyaret ederek turizme açılması planlanan Başköy Delikkaya proje alanında incelemelerde bulundu.

Vali Cirit’in ilçe ziyaretine Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Dilberoğlu ile Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş’da eşlik etti.

DOKA’ya (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) sunulan Deliklikaya proje alanını incelemek üzere Murgul-Başköy’e giden Cirit, yaklaşık 3 km uzunluğunda ki proje parkurunun tamamını yürüyerek gezdi.

DELİKLİKAYA-TURİZME-AÇILIYOR-3Murgul Kaymakamlığınca hazırlanarak DOKA’ya sunulan projenin toplam bedeli 860 bin lira. Proje kabul edilirse bu bedelin 210 bin lirası Murgul Kaymakamlığınca karşılanacak. Hazırlanan projede ulaşım altyapıları kapsamında 3500 m.’lik yolun 2800 metresi beton, 700 metresi de parke taş ile ulaşıma uygun hale getirilecek. Ayrıca araç geçişlerinin sorunlu olduğu noktalar genişletilerek 7 bölgeye taş duvar, 3 bölgeye perde beton ve menfez yapılacak.

DOKA’ya sunulan ve henüz değerlendirme aşamasında olan proje şayet onaylanırsa, alana 6 adet üstü kapalı kamelya, çocuk oyun parkı, mescit, wc, çeşme inşa edilecek. Ayrıca Başköy şelalesine 1000 mt. yürüyüş yolu ve bu yürüyüş yolu üzerinde mini köprüler ve bazı noktalara da merdivenler yapılacak.

DELİKLİKAYA-TURİZME-AÇILIYOR-4Yaklaşık 3 saat süren inceleme gezisi sırasında proje hakkında Kaymakam Hüseyin Çam’dan detaylı bilgi alan Vali Cirit, gördüğü güzel manzara karşısında son derece etkilendiğini ve projenin uygulanabilir olduğunu ifade etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?