• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

30 Ekim 2014

DENİZ KIYILARINA OPERASYON!

Ordu Büyükşehir Belediyesi, derelerin denize, denizin ise kıyılara getirdiği atıkları temizleyerek, sahillerin tekrar sağlıklı bir görünüme girmesini sağladı.


ordusahiltemizlik3Yoğun sağanak yağışlar sonrasında denizin kıyılara getirdiği atıkların temizliği için yoğun bir çalışma sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, derelerin denize, denizin ise kıyılara getirdiği atıkları temizleyerek, sahillerin tekrar sağlıklı bir görünüme girmesini sağladı.

Son dönemde tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de yağan sağanak yağışlar sonrasında oluşan taşkınlar özellikle ömrünü tamamlamış lastikler, ağaç parçaları ve bilindik evsel atıkların dereler vasıtası ile denize ulaşmasına sebebiyet vermişti. Denizdeki bu atıklar dalgalarla birlikte sahillere ulaşarak, kıyı şeridindeki çevresel anlamda büyük bir kirliliğe neden olmuş, görünüm halk sağlığı açısından da tehdit ve tehlike oluşturmuştu.

Bu sağlıksız görünümü ortadan kaldırmak için Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile Fen işleri Dairesi Başkanlığı koordineli bir şekilde çalışma yürüttü. Kirliliğin ortadan kaldırılması için gerekli işlemleri tamamlayan ekipler, “Sahil Temizleme Makinası” nı da devreye sokarak, kısa bir süre içerisinde kıyıların tamamının temizleme işlemini tamamlayarak, sahillerin kullanılabilir duruma gelmesini sağladı.

Ünye’den Gülyalı ilçesine kadar tüm kıyılarda sürdürülen çalışmalar sonrasında kumsalların tekrar eski görünümüne girmesi vatandaşlar tarafından memnunlukla karşılanırken, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin bu duyarlılığı da büyük taktir gördü.

ordusahiltemizlik2

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?