• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

DEREPAZARI’NDA PİDE VE TURİZM FESTİVALİ YAPILACAK

Rize’nin Derepazarı ilçesinde Belediye tarafından ilçenin kültür, turizm ve tanıtımına yönelik faaliyetler kapsamında 05 Eylül 2017 tarihinde” Pide ve Turizm Festivali” organize edildi.


Rize’nin Derepazarın içesinde Kurban bayramının hemen akabinde “Pide ve Turizm Festivali” organize edilecek.

Yemek kültürü ile yerli ve yabancı turistlere farklı damak tatlarını sunan Rize’de pide yemek isteyenler doğrudan Derepazarı ilçesine yönlendiriliyor. Bu kapsamda Derepazarı Belediyesi Sosyal ve Kültürel Etkinlikleri kapsamında, “Pide ve Turizm Festivali” düzenliyor.

Festival, Kurban Bayramı’nın hemen akabinde olması münasebetiyle gurbetçi hemşerilerinde katılması bekleniyor. Birsen Ertan’ın sunumunu yapacağı festival Derepazarı futbol sahasında gerçekleşecek birbirinden güzel sanatçıların sahne alacağı festivalde kapanışı Karadeniz’in sevilen bayan sanatçılarından olan Hülya Polat yapacak.

Düzenlenecek festival öncesi Derepazarı Belediye Başkanı Yakup Samangül ve İlçe Kaymakamı Selçuk Köksal basın toplantısı düzenledi.

Festivalle ilgili bilgi veren Başkan Samangül, düzenlenecek olan etkinliğin İlçenin tanıtımına ciddi anlamda katkı sağlayacağını söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?