• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

20 Ağustos 2014

DEVLETİN AJANSI KAÇKAR’IN ZİRVESİNDE

Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, AA muhabirleriyle birlikte Kaçkar dağına tırmandı. Zirveye kadar çıkan Öztürk, Kaçkarlara hayran kaldı.


aa-kaçkar1


Patikaa Haber Merkezi


Dünyanın en büyük haber ajanlarından bir olan Anadolu Ajansı, Karadeniz turizmine katkı yapmaya devam ediyor. Kaçkar dağına çıkan AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk muhteşem resimlerini paylaştı.

Genel Müdür Öztürk’e AA Trabzon Bölge Müdürlüğünden Murat Kaban, Rize Temsilcisi Muhittin Sandıkçı, Yurt muhabirleri Ali Kemal Atik ve aynı zamanda Karadeniz Medya Mensupları Derneği Başkanı olan Sabrı Aslışen’de eşlik etti.

Kaçkarlara kuzey kısmından, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesindeki Kavron yaylasından çıkan ekip, zirve yaptıktan sonra güney kısmından, Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Olgunlar yaylasına iniş yaptı.

aa-kaçkar2Genel Müdür Kemal Özürk, ekipten Yurt muhabirleri Ali Kemal Atik ve Sabrı Aslışen ile birlikte zirve yaparken resim çektirmeyi de ihmal etmedi. Öztürk “Kaçkarların ilk 3000 m kolay. Sonrası kesinlikle rehberle çıkın. Size iki rehber önerim” diyerek Atik ve Aslışen’i işaret etti.

Kaçkar dağında selfie (öz çekim) de yapan Genel Müdür Kemal Öztürk, manzaraya adeta hayran kaldı. 2 gün AA ekibiyle kamp yapan Öztürk, gelecek yıl tekrar gelmeyi düşünüyor ve bu kez güneyden kuzeye doğru zirve yapacak.

aa-kaçkar3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?