• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

10 Kasım 2015

“DİŞİ HOROZ” PERDE DİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT), yeni sezon için hazırlıkları tamamlanan “Dişi Horoz” adlı oyunla perdesini açıyor.


“DİŞİ-HOROZ”-PERDE-DİYORKurulduğu günden (1964 yılı) beri, perdelerini hiç kapatmayan OBBKT, Ordu’nun kültür ve sanatına ışık tutmaya devam ediyor.

Düşündürürken güldüren, insanı şaşkınlığa sürükleyen, hüznü ve neşeyi bir arada yaşatan ve ilginç bir kurgusu olan Dişi Horoz adlı oyun, babasının kâhya olması nedeniyle Keçecizade Köşkü’nde doğup büyüyen Mahmut’un gözünden anlatılıyor. Oyunda pek çok çelişik karakterin bir arada yaşadığı Keçecizade ailesinin trajikomik hikayesi konu ediliyor.

HER SALI VE CUMA SAAT 20:00’DE
”Eğer bir toplumda aile içinde huzur yoksa o ülkede huzuru tesis edemezsiniz”, ”Eğer bir toplumda aile içi şiddet varsa sokaktaki şiddeti engelleyemezsiniz”, ”Eğer bir toplumda aile içinde kölelik sistemi varsa o ülkede köleliği ortadan kaldıramazsınız”, ”Eğer bir toplumda aile içinde adil davranış biçimi yoksa o ülkede adaleti hakkıyla uygulayamazsınız”, ‘Eğer bir toplumda aile bireyleri birbirine saygı duymuyorsa o ülkede insanların birbirine saygı duymasını bekleyemezsiniz” ve ”Eğer bir toplumda aile bireyleri birbirlerine güvenmiyorsa o ülkede güven ortamı oluşturamazsınız” gibi kalıp yargıları çeşitli boyutlarıyla gözler önüne seren Mehmet Beyazıt’ın yazdığı, A. Rıfat Çol ve Bülent Öztürk’ün yönettiği sezonun yeni oyunu Dişi Horoz, 13 Kasım 2015 tarihinden itibaren her Salı ve Cuma günü saat 20:00’de sahnelenecek.

OYUNCULAR:
Hayret Cemil GÜNDÜZ
Sadberk Mürüvvet AYDIN
Mahmut Bülent ÖZTÜRK
Neriman Nilsu NAMLI
Avni Hikmet ALTAN
Letafet Yeliz VAROL
Güllü Yeşim USTA
Şendul Şadiye Bülent REİSOĞLU

MÜZİK:
Piyano Zafer BOZDAĞ

OYUNUN TEKNİK KADROSU:
Işık İmdat AKYILDIZ
Efekt Murat TÜRKMEN
Dekor Tasarım Murat ÇAVUŞ – A. Rıfat ÇOL
Dekor Uygulama Murat ÇAVUŞ
Dekor Yrd. Cemal ARSLAN

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?