• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

21 Mayıs 2015

DOĞASEVERLER CİHA DAĞI’NA YÜRÜDÜ

Artvin’in Arhavi ilçesinde düzenlenen Ciha Dağı Doğa Yürüyüşü, birbirinden güzel anılara sahne oldu. Doğaseverler yağmurlu havaya rağmen yürüyüşe büyük ilgi gösterdi.


Doğaseverler-Ciha-Dağı’na-Yürüdü-2Arhavi Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü katkılarıyla ve Arhavi Meslek Yüksek Okulu, Yukarı Hacılar Mahallesi Muhtarlığı, Arhavi Laz, Kültür, Sanat ve Turizm Derneği, Arhavi Turizm Derneği, Arhavi Doğayı Koruma ve Yayla Turizmini Geliştirme Derneği ve doğasever vatandaşların katılımıyla düzenlenen Ciha Dağı Doğa Yürüyüşü, birbirinden güzel anılara sahne oldu.

Doğaseverler-Ciha-Dağı’na-Yürüdü-5Havanın yağışlı olmasına rağmen istenen düzeyde katılımın sağlandığı etkinlik, ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda başladı. Burada toplanılarak araçlarla Yukarı Hacılar Mahallesi’ne hareket edilirken, havanın kapalı olması nedeniyle tereddüt yaşayanlar, yine de bu güzel etkinlikte yer almak için adeta seferber oldu. Doğaseverler tabiatla iç içe güzel bir gün geçirdiler.

Doğaseverler-Ciha-Dağı’na-Yürüdü-3Günler öncesinden yürüyüşün yapılacağı güzergahın hazır hale getirilmesi için yoğun çaba sarf eden Arhavi Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü gezinin güvenli ve sağlıklı bir şekilde sürmesi için azami gayret gösterildi. Çevreye duyarlılığın özellikle vurgulandığı ve bu konuda gerekli tedbirlerin alındığı gezide, Ciha Dağı ve güzergâh boyunca yol bakım ve onarımı, çevre temizliği hakkında uyarı levhaları yerleştirildi.

Doğaseverler-Ciha-Dağı’na-Yürüdü-4Doğaseverlerle birlikte yürüyüş yapan Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu gezi hakkında şunları söyledi: “Ciha Dağı Doğa Yürüyüşü’nü havanın yağışlı olmasına rağmen güzel bir organizasyonla ve katılımla gerçekleştirdik. İlçemizin doğal zenginliklerini ortaya çıkarmak, korumak ve yaşatmak adına yaptığımız bu etkinliğimiz, halkımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin katkı ve destekleriyle amacına ulaştırılmıştır. Etkinliğe destek olan, emek veren, katılan herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Etkinlik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından verilen yemek ikramının ardından sonlandırıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?