• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

26 Mayıs 2016

DOĞASEVERLER MENÇUNA ŞELALESİ’NE YÜRÜDÜ

Artvin’in Arhavi ilçesinde bu yıl 10.su düzenlenen Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü, birbirinden güzel anlara sahne oldu.


DOĞASEVERLER-MENÇUNA-ŞELALESİ’NE-YÜRÜDÜ-3Doğaseverler mençuna şelalesi’ne yürüdü. Bu yıl 10.su yapılan Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü, birbirinden güzel anlara sahne oldu. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan doğaseverler araçlarla Çifteköprü’ye hareket ederek, buradan Kamilet Vadisi’nin kalbine, Mençuna Şelalesi’ne yaya olarak yürüyüş gerçekleştirdiler. Arhavi Belediyesi organizasyonunda ve sivil toplum örgütlerinin destekleri ile gerçekleşen 10. Geleneksel Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü, adına ve anlamına yakışır bir organizasyonla yapıldı. Başkan Hekimoğlu tüm kurum kuruluş ve STK’lara gönülden teşekkür etti.

DOĞASEVERLER-MENÇUNA-ŞELALESİ’NE-YÜRÜDÜ-2Geleneksel hale getirilen ve bu yıl yine yoğun bir katılımla gerçekleştirilen etkinliğe Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu olmak üzere gencinden yaşlısına çok sayıda doğasever katıldı.

DOĞASEVERLER-MENÇUNA-ŞELALESİ’NE-YÜRÜDÜ-1Günler öncesinden yürüyüşün yapılacağı güzergâhın hazır hale getirilmesi için yoğun çaba sarf eden tüm kurum ve kuruluşlar ile stk’lar gezinin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yapılması için azami gayret gösterdi. Çevreye duyarlılığın özellikle vurgulandığı ve bu konuda gerekli tedbirlerin alındığı gezide, Mençuna Şelalesi ve güzergâh boyunca yol bakım ve onarımı, çevre temizliği hakkında uyarı levhaları yerleştirildi.

DOĞASEVERLER-MENÇUNA-ŞELALESİ’NE-YÜRÜDÜ-5Yürüyüşün başladığı Çifteköprü mevkiinden şelale bölgesine kadar olan etapta vatandaşların coşkusu görülmeye değerdi. Tulum eşliğinde doğa içerisindeki yürüyüşe başlamadan önce tarihi köprü’de tüm katılımcılar hatıra fotoğraf çektirdi. Ardından yürüyüşe kaldığı yerden devam eden halk şelale bölgesine intikal etti. Eşsiz doğası ve güzelliğini sunan Mençuna kendisine gelenlere adeta “Hoş geldiniz” dercesine şelalesini bırakıyordu.

DOĞASEVERLER-MENÇUNA-ŞELALESİ’NE-YÜRÜDÜ-4Geleneksel hale getirilen Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşünün 10.sunu güzel bir organizasyonla ve katılımla gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Hekimoğlu “İlçemizin doğal zenginliklerini ortaya çıkarmak, korumak ve yaşatmak adına yaptığımız bu etkinliğimiz, halkımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin katkı ve destekleriyle amacına ulaştırılmıştır. Etkinliğe destek olan, emek veren, katılan herkese teşekkür ediyorum. İlçemizin değerlerini ortaya çıkartmak adına gösterilen bu hassasiyetimizi gören tüm doğasever katılımcıların ve halkımızın, bundan sonra yapılacak çalışmalara destek vermelerini ve katkı sunmalarını bekliyorum” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?