• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

06 Mart 2015

DOĞU KARADENİZ, ARAP ÜLKELERİNDE TANITILMAYA DEVAM EDİLİYOR

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) öcülüğünde, Arap ülkelerinde Doğu Karadeniz Bölgesi tanıtmaya devam ediliyor.

Doğu-Karadeniz-Arap-Ülkelerinde-Tanıtılmaya-Devam-Ediliyor-1Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), Doğu Karadeniz Bölgesi’ni uluslararası alanda tanıtmaya devam ediyor.

Son yıllarda yapılan yurt dışı tanıtımların meyvelerini vermeye başlamasının ardından yurtdışı tanıtımlara hız veren DOKA, Suudi Arabistan’ın Cidde kentinin en büyük alışveriş merkezi Red Sea Mall’de bölgeyi tanıtan stand açtı. Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon’un birlikte tanıtıldığı standın açılışını Heyet Başkanı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile Suudi Prensi Abdallah Bin Suud Bin Mohammed Alsuud yaptı.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin turizm bakımından en önemli pazarı konumundaki Suudi Arabistan’ın en büyük kentlerinden olan Cidde’de gerçekleştirilen organizasyona Doğu Karadeniz’de faaliyet gösteren seyahat acenteleri de katılarak, çok sayıda Suudi muadilleriyle tanıtım, işbirliği ve bağlantı gerçekleştirdiler.

Doğu-Karadeniz-Arap-Ülkelerinde-Tanıtılmaya-Devam-Ediliyor-2GÜMRÜKÇÜOĞLU: DOĞU KARADENİZ’İ GEZİN GÖRÜN
Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde düzenlenen organizasyonda heyet başkanı olarak Doğu Karadeniz’i Araplara anlatan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Araplar bizim için turist değil misafirdir. Şehrimizde Arap kardeşlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Arap turistleri Doğu Karadeniz’de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Gümrükçüoğlu, “Yeşilin her tonuna sahip olan bölgemizde Arap kardeşlerimizi ağırlamak bizim için gurur verici. Tüm Körfez ülkelerindeki kardeşlerimizi Doğu Karadeniz illerini görmeye, gezmeye, bölgemize yerleşemeye ve yatırım yapmaya davet ediyoruz. Aynı manevi değerleri yaşayan insanlar olarak bir arada olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Sizleri bölgemizde en iyi şekilde ağırlamak bizim boynumuzun borcudur” diye konuştu.

Doğu-Karadeniz-Arap-Ülkelerinde-Tanıtılmaya-Devam-Ediliyor-3Yurtdışı tanıtımların önemine de değinen Başkan Gümrükçüoğlu, son 4 yılda yapılan tanıtımlarla alınan mesafenin hiç kimse tarafından inkâr edilemeyeceğini kaydetti.

8 Mart’ta sona erecek organizasyon ile bölge firmalarının desteklenmesi, Suudi turizm pazarın büyütülmesi hedeflenirken, bu sayede firmaların muhtemel bağlantılarını güçlendirmeleri ve yeni bağlantılar kazanmaları amaçlanıyor.

Doğu-Karadeniz-Arap-Ülkelerinde-Tanıtılmaya-Devam-Ediliyor-4Öte yandan acente temsilcileri organizasyonu son derece faydalı bulduklarını ifade ederken birçok görüşme gerçekleştirdiklerini, bu şekilde İstanbul firmaları üzerinden gerçekleştirilen turizm hareketini bölge firmalarına kaydırarak prosedürü azaltmayı, güveni ve katma değeri artırmayı hedeflediklerini vurguluyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?