• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

DOĞU KARADENİZ TURİZMİ İÇİN YENİ PROJE

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, “Karadeniz Park Projesi” kapsamında bölgenin tarih, kültür ve yöresel mimarisinin yansıtılacağı bir turizm merkezi oluşturacak.


KaradenizParkProjesi-1Bölge turizmi için çok önemli bir proje daha hayata geçiyor. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), “Karadeniz Park Projesi” kapsamında bölgenin tarih, kültür ve yöresel mimarisinin yansıtılacağı bir turizm merkezi oluşturacak. Doğal güzellikleri ve sunduğu tarihi, kültürel ve sportif aktiviteleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Doğu Karadeniz, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Doğu Karadeniz’de, bölgede farklı alternatiflerin oluşturulması çalışmaları kapsamında, 1 milyar liralık harcama öngörülerek hayata geçirilecek “Karadeniz Park” Projesi’yle bölgenin tarihi, kültürünün ve yöresel mimarisinin farklı kültürlere yansıtılacağı kompleks bir turizm merkezi oluşturulacak. Doğu Karadeniz, hayata geçirilecek projeyle hem ziyaretçilerine pek çok alternatifi bir arada sunacak, hem de yöresel lezzetleri ve el sanatlarıyla da gelir elde etme şansı bulacak.

DOKA yetkilileri, “Ziyaretçilerimize Karadeniz’in yaşam biçimini, kültürünü, tarihini, sanatını görebilecekleri kompleks bir mekan yapmayı arzuluyoruz” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?