• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

17 Ağustos 2015

DOĞU KARADENİZ’DE ‘SEL’ KORKUTTU

Doğu Karadeniz bölgesinde yağan aşırı yağmur sele neden oldu. Özellikle Trabzon, Rize ve Artvin’de yollar kapandı, maddi hasarlar oluştu.


DOĞU-KARADENİZDE-SEL-KORKUTTU-5Doğu Karadeniz bölgesinin bir gerçeği olan sel bu kez can kaybına neden olmadı. Dünden beri yağan aşırı yağmur nedeniyle dereler taştı, maddi hasarlar oluştu.

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle derenin taşması sonucu Ayder Yaylası’nın yolu yaklaşık 3,5 saat ulaşıma kapandı. Çamlıhemşin ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan yağış nedeniyle derenin taşması sonucu Ayder Yaylası’na ulaşımı sağlayan yola ağaç ve taş parçaları sürüklendi. Yolun ulaşıma kapanması sonucu yaklaşık 500 araçlık konvoy oluştu.

DOĞU-KARADENİZDE-SEL-KORKUTTU-4Yaklaşık 3,5 saat ulaşıma kapalı kalan yol, Çamlıhemşin Belediyesi ekiplerinin yarım saat süren çalışmasının ardından yeniden açıldı.

Ardeşen ilçesine bağlı Tunca beldesinde de sel etkili oldu. Eskiarmutluk köyünde meydana gelen sel ve toprak kaymasında ilk belirlemelere göre büyük maddi hasarlar oluştu.

DOĞU-KARADENİZDE-SEL-KORKUTTU-3Fındıklı ilçesinde ise özellikle yaylacılar köyünde maddi hasarlar oluştu.

Çayeli ilçesindeki Ağaran Şelalesi de taştı ve bu görüntüyü oluşturdu.

DOĞU-KARADENİZDE-SEL-KORKUTTU-2Artvin’de de sel alarmı
Doğu Karadeniz’deki şiddetli yağmur sonrasında Artvin’in Arhavi ilçesinde sele neden oldu. Derenin taştığı, ağaçların söküldüğü, yükseklerden odunları da önüne katarak gelen sel paniğe yol açtı.

Öte yandan Trabzon’un bir çok ilçesinde de sel taşkınlıkları yaşandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?