• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

DOĞU KARADENİZ’E “KIŞ TURİZM KORİDORU”

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, bölgede kış turizminin canlandırılması çalışmaları kapsamında, 2 milyar lira harcayarak, Ordu’dan Artvin’e kadar ‘Kış Turizm Koridoru’ oluşturacak.


 

KışTurizmKoridoruDoğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), bölgede kış turizminin geliştirilmesine yönelik projeler kapsamında, Ordu’dan Artvin’e kadar “kış turizm koridoru” kurma çalışmalarını hayata geçiriyor.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Doğu Karadeniz, doğal güzellikleri ve sunduğu tarihi, kültürel ve sportif aktiviteleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Doğu Karadeniz, bölgede farklı alternatiflerin oluşturulması ve kış turizminin canlandırılması çalışmaları kapsamında, 2 milyar liralık harcama öngörülerek hayata geçirilecek projeyle, turizmde 12 ay önemli bir merkez haline gelecek.

DOKA yetkilileri, “Ordu’dan tatiline başlayan turist, koridor sayesinde Artvin’e kadar kayak veya termal gibi farklı alternatifleri bulunan kış turizm merkezlerini gezebilecek” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?