• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

18 Nisan 2015

DOKA YENİ TURİZM PROJELERİNE ODAKLANDI

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Rize’nin Ardeşen ve Çamlıhemşin Belediyesi ile birlikte bölgede gerçekleştirilecek olan yeni turizm projelerini değerlendirecek.


DOKA-Ardeşen-Çamlıhemşin-4Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, Ardeşen ve Çamlıhemşin Belediyesi’ni ziyaret ederek, bölgede gerçekleştirilecek turizm projelerini değerlendirdi.

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin ile makamında görüşen Genel Sekreter Kaldırım, bölgenin turizm potansiyelinin ön plana çıkarılması için hazırlanacak projelere her zaman destek olduklarını ifade ederek, “Doğu Karadeniz bölgemiz ülkemizin eşsiz doğa güzelliklerini arasında barındıran bir bölgemiz. Bu bölgemizin potansiyelini ortaya çıkararak, turizm konusunda amaçladığımız hedeflerimize ulaşmak istiyoruz. Ardeşen Belediye Başkanımız Hakan Gültekin ile de turizm projeleri konusunda fikir teatisinde bulunduk” dedi.

DOKA-Ardeşen-Çamlıhemşin-2Belediye Başkanı Gültekin de Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın bölge için son derece önemli olduğunu kaydederek, “Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın bölge için ne kadar önemli olduğunu yaptığı çalışmalar ile görüyoruz. Özellikle bölge turizminin geliştirilmesi adına yaptıkları çalışmalar meyvelerini verdiğini görüyoruz. Bizde Ardeşen’imize yapmayı planladığımız turizm projelerini Genel Sekreterimiz ile görüşme fırsatı bulduk” şeklinde konuştu.

Daha sonra Çamlıhemşin Kaymakamlığı ve Çamlıhemşin Belediyesi’ni ziyaret eden Genel Sekreter Kaldırım, Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz Gölbaşı ve Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu görüştü.

Genel Sekreter Kaldırım, Kaymakam Gölbaşı ve Belediye Başkanı Haşimoğlu, belediye tarafından yapılması planlanan Turizm Tanıtım Merkezinde incelemelerde bulundu.

DOKA-Ardeşen-Çamlıhemşin-3Bölgeye gelecek turistlerin uğrayacağı merkezde bölgeye has ürünlerin tanıtımını yapacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Haşimoğlu, “Turizm Tanıtım Merkezimizin bölgemiz için çok önemli bir proje olduğunu düşünüyoruz. Bölge insanımızın yaptığı ürünleri burada tanıtma fırsatı bulacağız. DOKA Genel Sekreterimiz Çetin Oktay Kaldırım’a da projelerimizi burada gösteriyoruz. DOKA bölgemizin turizm potansiyelinin arttırılması konusunda önemli çalışmalar yapıyorlar. Bizde projelerimiz konusunda kendileri ile çok faydalı bir görüşme gerçekleştirdik” ifadelerine yer verdi.
Turizmin geliştirilmesi amacıyla Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın mali destek programı teklif çağrısına çıktıklarını belirten Genel Sekreter Kaldırım, “Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, 2015 yılı için “Yenilikçi Yöntemlerle Turizmin Geliştirilmesi” ile “Tarihi, Külterel ve Doğal Değerlerin Korunması ve Geliştirilmesi” Mali Destek Programları kapsamında proje teklif çağrısına çıktık. Toplam 33 milyon liralık mali destek vereceğiz. Turizm alanında bölgenin ufkunu açacak önemli projeler bekliyoruz” biçiminde konuştu.

Görüşmede ayrıca Çamlıhemşin’in tarihi görünümü için yapılması planlanan proje hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?