• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

04 Eylül 2014

DÜNYACA ÜNLÜ ÜNİVERSİTEDEN BÜYÜK ONUR

Dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi’nden Giresun Üniversitesi’ne “En İyi Bölgesel Üniversite, Rektör Prof. Dr. Aygün Attar’a ise “En İyi Yönetici” ödülü verildi.


rektor-attar-kadina-siddet-uygulayan-erkegin-5-4598677_40008 Haziran 2014 tarihinde Oxford Socrates Ödülleri’ne Prof. Dr. Aygün Attar, “En İyi Yönetici”, Giresun Üniversitesi ise “En İyi Bölgesel Üniversite” alanında aday gösterildi. Afrika Birliği,Yakın Doğu, Arap Ligi, Güney Asya Ülkeler Birliği, Brezilya-Rusya-Hindistan-Çin ve Güney Afrika’dan aday gösterilen pek çok rektör ve üniversiteyi değerlendiren kurul, 05 Ağustos 2014 tarihinde Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ı birinci seçti ve kendisini “Yılın Yöneticisi”, Giresun Üniversitesi’ni  ise “En İyi Bölgesel Üniversite” olarak belirleyerek ödüle layık gördü.

Ödül Töreni 14 Ekim’de İngiltere’de

Ödülü kazanan Üniversite ve kendi adına İngiltere’ye gidecek olan rektör Attar bir de konuşma yapacak. 14 Ekim tarihinde Oxford Üniversitesi Town Salonu’nda gerçekleşecek olan ödül töreninde Afrika Birliği, Yakın Doğu, Arap Ligi, Güney Asya Ülkeler Birliği, Brezilya-Rusya-
Hindistan-Çin ve Güney Afrika’dan oluşan BRİCS ülkesi katılımcılarına “Eğitim ve Bilim. Kalkınma için Yenilikçi Örnekler” konulu bir konuşma yaparak ödülünü alacak.

Oxford


 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?