• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

DUYARLI İŞ ADAMI KİTAPLARI İMHA ETMEDİ

Karadeniz’de geri dönüşüm iş alanında faaliyet gösteren Harun Eksilmez Kütüphane ihalesinden aldığı değerli kitapları imha etmeyerek başka bir kütüphaneye bağışladı


harun eksilmezzPatikaa.com / Haber Merkezi


Karadeniz’de yıllardır kerestecilik alanında faaliyet gösteren iş adamı Harun Eksilmez ticari iş alanında girdiği geri dönüşüm işinde duyarlı davranışı ile taktir topladı. En son Rize İl Kütüphanesi ihalesinde gündeme gelen davranışı aslında ilk değil, daha önce de bir çok kez aynı davranışı sergileyen iş adamı Eksilmez Kitap konusunda oldukça hassas davranıyor.

Değerli Kitapları İmha Etmedi

İş adamı Harun Eksilmez işi gereği bir çok kurumda yapılan evrak imha prosedürü için ihalelere girerek geri dönüşüm alanında faaliyet gösterirken en son Rize İl Halk Kütüphanesi’nde düşümü yapılan iki tona yakın 2 bin 900 kitap Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yapılan ihale edildi ihaleye giren Eksilmez ihaleyi alarak ihalede yer alan evrak ve imha edilecek parçalar için nakliye işlemlerine başladı

Tartışma Burada Başladı

İhalede yer alan kalemlerin arasında kitaplarda bulunuyordu, Bir başka Kütüphane kitapların imha edilmeyerek kendilerine verilmesini talep ettiklerini ancak taleplerinin yerine getirilmediğini idda etti. Bunun üzerine bir açıklama yapan ihale sahibi Harun Eksilmez kendilerinin bu kitapları tasnif etme imkanlarının olmadığını istenen tüm kitapları imha etmeden istenen yerlere verebileceklerini söyledi. Bunun üzerine tasnif yapılarak kitaplar kütüphaneye bağışlandı.

115 Tarihi Kitap Bağışlandı

İhale ile geri dönüşüm içinde yer alan 2 bin 900 kitap arasında bulunan 115 kitap incelenerek tarihi değer taşıdığı için bağışlanarak kütüpheneye verildi.

Bu İlk Değil

Ardeşenli iş adamı Harun Eksilmez işi gereği bir çok kez bu durumla karşılaştığını ifade etti, zaman zaman karşılaştığı kitapları alarak ailesine ve çevresine verdiğini de belirten Eksilmez, “Çevremde rastladıklarıma da söylüyorum,işimiz gereği kitaplarla karşılaşıyoruz, çevremde mahallemde çok kişiye kitap ve defter dağıttım,hiç kullanılmamış defterler çıkıyor içlerinden bunlara rastlarsak kullanılması için ihtiyaç sahiplerine bağışlıyorum, maddi değeri önemli değil, kimse kitapların boşa gitmesini istemez fakat ben kitapları tek tek inceleyemem bu farklı bir uzmanlık alanı fakat değerli görülürse istenen kitapları zaten bağışlıyorum.

Eğitim Önemli

İlginç bir anısını da Patikaa.com ile paylaşan Eksilmez, Bir kere uzak bir yerden bir 100 kilogram kadar bir geri dönüşüm için telefon geldi, aile eğitim ihtiyaçları gereği eski kitaplarını satmak istiyordu, mesafeye bakmaksızın gidip geri dönüşüm ürünlerini aldırdım ve aileye konu eğitim olduğu için maddi değerinden daha fazla paraya alarak katkı sunmak istedim, bende bir babayım ve benim çocuklarım okuyor, iki tanesi üniversiteyi bitirdi, bir tanesi üniversiteye hazırlanıyor, eğitime önem veriyorum sadece bu iş alanında olduğum için değil her zaman eğitim bizim önceliğimiz” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?