• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

22 Ocak 2015

EMITT 2015 AÇILDI

22-25 Ocak tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) açılışı yapıldı.


Emitt2015-İlkGün-171 ülke, 4 bin 500’ü aşkın kurum, kuruluş ve beldenin katılımlarıyla kapılarını Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi’nde 19’uncu kez açan EMİTT’e çok sayıda yabancı devlet adamı da katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ında aralarında bulunduğu EMİTT’in açılış törenine Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, TYD Başkanı Murat Ersoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Turizm Atölyesi Direktörü Tülin Ersöz, TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün, yabancı ülkelerden gelen turizm bakanları ve çok sayıda turizm profesyoneli katıldı.

Açılışta konuşan Başkan Kadir Topbaş, Turizmin insanlığın ortak lisanı olduğunu söyledi. “Dünyanın en etkili fuarlarından biri olan EMİTT vesilesiyle medeniyetlerin beşiği İstanbul’da insanların bir araya gelmesi farklı bir anlam taşımaktadır” diyen Başkan Kadir Topbaş, her bireyin de dünya barışına katkı sunması gerektiğini söyledi.

Emitt2015-İlkGün-4Gelişen teknoloji ile birlikte şehirlerin kendilerini dünyanın başka bir köşesine çok daha kolay tanıtabildiğini belirten Başkan Topbaş, “İnternet dünyayı küçülttü. Medeniyet ve kültürel özelliklerimizi dünyaya aktarabilme özelliğimiz var. Her bir kenti ayrı bir ülke özelliğinde. EMITT adeta dünyanın buluşma yeri. Hem kendi bölgelerimizi tanıtma hem de dünyada olup biteni anlamak için önemli bir fuar” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol hep birlikte EMITT Fuarının açılış kurdelesini 19’uncu kez kesti. Açılışın ardından Başkan Topbaş fuar alanını gezerek yerli ve yabancı katılımcılarla sohbet etti.
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Başkan Kadir Topbaş’a İstanbul Turizmine katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

4 gün açık kalacak EMITT Fuarı Pazar akşamına kadar gezilebilecek.

Emitt2015-İlkGün-2EMITT 2015’e Karadeniz Damgası

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) Karadeniz bölgesi adeta damgasını vurdu. Kurulan standlardan en çok ilgiyi daha ilk günde Karadeniz illeri gördü. Özellikle; Artvin, Rize, Trabzon, Giresun ve Ordu standları yoğun ilgi gördü.

Emitt2015-İlkGün-3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?