• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ENGELSİZ YÜREKLER BİR ARADA

Dünya Engelliler Günü nedeniyle İsmail Kahraman Kültür Merkezinde Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri tarafından düzenlenen, gösteriler büyük beğeni topladı.


RİZEENGELSİZGÖSTERİ53 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri tarafından düzenlenen, gösteriler büyük beğeni topladı.

İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleşen programa, Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay İsmet Cansaran, Rize Belediye Başkanı Prof Dr. Reşat Kasap, Vali Yardımcısı Mehmet Özer, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, İl Millî Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Öğretmenler, Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri ve öğrenci aileleri katıldı.

RİZEENGELSİZGÖSTERİ2Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerinin hazırladığı program, çeşitli oyunlar ve tiyatro gösterisi ile devam etti. Öğrencilerin performansları büyük beğeni topladı.

Vali Ersin Yazıcı, programda yaptığı konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “Rize Valiliği olarak engelli çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine çok önem veriyoruz. Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, onların yaşama sevinçlerini yüksek tutarak hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz. Memnuniyetle belirtmeliyim ki, yapılan yasal düzenlemelerle engellilerin sosyal, ekonomik, kültürel hayata katılmasına ilişkin yapılan çalışmalar her geçen gün daha iyiye gidiyor. Engelli vatandaşlarımızın sorunları ile ilgilenmeli ve onları hayata kazandırmalıyız “dedi.

RİZEENGELSİZGÖSTERİ3Vali Ersin Yazıcı, tiyatro gösterisi sonrası yaptığı açıklamada, öğrencilerin sergilediği oyunu çok beğendiğini ifade ederek, “Çok gururlandık. Bu özel öğrencilerimiz güzel bir oyun sergilediler. Kendilerini kutluyorum” dedi.

RİZEENGELSİZGÖSTERİ4

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?