• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ERDAL BAYRAKOĞLU: ARTIK KARADENİZ MÜZİĞİ YAPMAYI DÜŞÜNMÜYORUM

Sesiyle ve yorumuyla Karadeniz müziğinde ayrı bir yeri bulunan Erdal Bayrakoğlu, Karadeniz müziği yapmayı artık düşünmediği söyledi.


ErdalBayrakoğlu-KaradenizMüziğiYapmayacağım-2Erdal Bayrakoğlu, aslen Rize Ardeşenli. 20 yılı aşkın süredir müzik piyasasının içinde. Sesiyle ve yorumuyla Karadeniz müziğinde apayrı bir yer edinen sanatçı, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla özellikle Karadeniz müziğini seven hayranlarını şok etti.

Sanatçı Bayrakoğlu: “Bugün bir video paylaştım. Orada bir yazı yazdım “Karadeniz müziği yaparsam ki hiç düşünmüyorum” diye bir cümle kurdum. Bunun üzerine abi ne demek Karadeniz müziği yapmayacağım, olur mu vs. gibi yorumlar yaptınız çok teşekkürler. Canımsınız beni layık gördüğünüz için. Ama arkadaşlar ( CD alanları, konserlerime gelenleri tenzih ediyorum) 21 senedir müzik yapıyorum bunun 10 senesi Karadeniz müziği. Neredeydiniz bu zamana kadar, sadece 2000 CD satarken neredeydiniz ki sadece sayfalarımın toplamında 20 bin kişi var. Konserlerimde müzisyen kardeşlerimin parasını kredi çekip öderken neredeydiniz. Avrupalı belediye Başkanı bana sadece sesimi ve müziğimi sevdiği için servis bile yaparken bu ülkede yok sayılırken neredeydiniz. Karadeniz’e şimdiye kadar yapılmış en nitelikli albümü yaptığımda kimsenin umurunda değildi yaklaşık benim bildiğim 2 albümde okunmuş bir şarkıyı ki çok severim okuyunca mı Karadeniz müziği yaptığımın farkına vardık. Boş verin be dostlarım, arkadaşlarım, kardeşlerim, abilerim, ablalarım. Ben sizi yine çok seveyim sizde varın benden Karadeniz müziği dinlemeyin…” dedi.

Erdal Bayraoğlu’nun bu açıklamaları müzik sektöründe nasıl bir yankı yaratacağı da şimdiden merak edilmeye başlandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?