• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

23 Ağustos 2014

EROĞLU: KARADENİZ KKTC BÜTÜNLEŞMESİ GERÇEKLEŞMİŞTİR

Trabzon’a gelen KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC’de Karadeniz kültürünün yaşatıldığını söyledi ve ekledi “Artık Karadeniz KKTC bütünleşmesi gerçekleşmiştir”


kıbrıs-krd2Erbakan Vakfı’nın davetlisi olarak Trabzon’a gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında konuşan KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu KKTC’de Karadeniz kültürünün yaşatıldığına değindi. Karadeniz’in simgesi olan yayla şenlikleri ve hamsi günleri gibi etkinliklerin KKTC’de yaşatıldığını ifade eden Eroğlu, bu etkinliklerin hepsine katılmaktan gurur duyduğunu ifade ederken, “Artık Karadeniz KKTC bütünleşmesi gerçekleşmiştir” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na ziyaretin anısına Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu meslek edindirme kurslarında meslek sahibi olan kursiyerler tarafından üretilen Trabzon işi gümüş işlemeli ibrik hediye etti. Cumhurbaşkanı Eroğlu da Başkan Gümrükçüoğlu’na çeşitli hediyeler takdim etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?