• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

07 Eylül 2017

ESMEDYA GRUBUNU RİZELİ ZEKİ YEŞİLDAĞ SATIN ALDI

Bünyesinde 3 ulusal gazete, 3 TV kanalı, 2 dergi, 2 radyo kanalı ve web portalları bulunan EsMedya Grubu Rizeli iş adamı Zeki Yeşildağ tarafından satın alındı.Patikaa.com / Haber Merkezi


Karadenizliler birçok alanda olduğu gibi medya dünyasında da söz sahibi olmaya devam ediyor. Aslen Rizeli olan iş adamı Zeki Yeşildağ, bünyesinde 360, 24 TV, TV 4, Alem FM, Lig Radyo, Akşam, Star ve Güneş gazeteleri ile, Platin ve Alem dergilerinin olduğu 3 ulusal gazete, 3 TV kanalı, 2 dergi, 2 radyo kanalı ve web portallarının olduğu ESMEDYA’yı satın aldı.

ESMEDYA GRUBU HAKKINDA

Türkiye’de basın denilince akla ilk gelen kuruluşlardan biri olan ESMEDYA, yenilikçi yapısı ve çok yönlü yayıncılık anlayışıyla Yeni Türkiye medyasının mihenk taşlarından birini oluşturuyor. Grup bünyesinde 3 ulusal gazete, 3 TV kanalı, 2 dergi, 2 radyo kanalı ve web portalı bulunmakta olup, bu yapı yenilikçi yatırımlarla her geçen gün genişlemeye devam ediyor. Türk basınının köşe taşlarından kabul edilen Akşam, Star ve Güneş gazetelerini bünyesinde bulunduran ESMEDYA; Alem ve Platin gibi Türkiye’de efsane konumuna yükselmiş öncü tematik dergileri de uzun yıllardır Türk okuyucusuyla buluşturmakta. Ayrıca Türkiye’nin önemli kanallarından 360, 24 TV, TV 4 ile Alem FM ve Lig Radyo gibi radyo kanallarının da yayıncısı konumundadır.

ZEKİ YEŞİLDAĞ KİMDİR?

1961 Rize doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı.

1976-1984 yılları arasında kurtuluş, Feriköy ve Karagücü Spor Kulüplerinde amatör lisanslı olarak futbol oynadı.

1986’da Zürih Kaufmenıschelem İnstitut İşletme bölümünden mezun oldu.

1990 yılından beri halı saha işletmeciliği, inşaat ve gıda sektöründe faaliyet gösteren şirketleri bulunmaktadır. Çaykur Rizespor ve Kasımpaşa kulüplerinde yönetim kurulu üyeliği yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde belediye meclis üyeliği görevinde bulundu. Almanca ve İngilizce biliyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?