• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

13 Ağustos 2014

ETKİSİ KENDİSİNDEN BÜYÜK FESTİVAL

Bu yıl 15-16-17 Ağustos tarihlerinde  Fırtına Vadisi boyunca gerçekleştirilecek festivalin ana teması “Geri dönüşüm ve Çöp”


Patikaa Haber Merkezi


Karadeniz yaz boyu adete festivaller bölgesi, her ilde, her ilçede, her köyde ve yaylada bir festival var diyebiliriz fakat içlerinden biri var ki bu biraz farklı, bu festival “Yeşil Yayla Festivali” Gola Kültür Sanat ve Ekoloji Derneği (GolaDer) tarafından 8 yıldır düzenlenen ve bu yıl da 9’uncusu yapılacak ‘Yeşil Yayla Festivali’ tüm festivallerin içinde ayrı bir yere sahip. Yeşil Yayla Festivali farklı temaları, ulusal ve uluslararası etkisi, içeriği ve katılımcıları ile rengarenk ve farklı bir kültür sanat buluşması.

12014 Teması Geri Dönüşüm ve Çöp

Fırtına vadisinde 15 Ağustos’ta başlayacak ve 3 gün sürecek festival her yıl farklı bir tema ile dikkat çekerek çevresel kültürel bir mesajla tamamlanıyor. Bu yılın teması geri dönüşüm ve çöp olarak belirlenen festivalde Fatih Akın’ın ‘Cennet’teki Çöplük’ filmi gösterilecek.

1186251_182327785282235_1345212746_nDans, Müzik, Ritim

Birol Topaloğlu, San Francisco Dünya Müzik Festivali yönetmenlerinden Kutay Derin Kugay ve S. Refika Kadıoğlu’nun girişimiyle başlatılan ve 9.kez yapılacak festival Karadeniz’in kültürel mirasına sahip çıkıyor, müzik, edebiyat, el sanatları gibi bir çok kültürel öğrenin işleneceği festivalde Birol Topaloğlu, İrlandalı Grup D Minors  ve  Emre Pehlivanlar müzikal sahnenin sahipleri olurken, GOLA Laz Halk Şarkıları Çocuk Korosu, Şafak Velioğlu yönetiminde ‘Geri Dönüşüm ve Ritim Atölyesi’ , ‘Karadeniz Kadın Sahnesi’ genç kadın müzisyenlerle katılımcılarla birlikte olacak. BGST’li dans sanatçıları Levent Soy ve Ömer Ongun ‘Dans Atölyesi’ de festivalin içerikleri arasında. 

2

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?