• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

EZGİ EYÜBOĞLU’NDAN KARADENİZ EZGİLERİ TAŞIYAN “NAÇİZANE” BİR ALBÜM

Karadeniz müziğinin yeni seslerinden Ezgi Eyüboğlu, ‘Naçizane’ adlı solo albümüyle müzikseverlerle buluştu. Albüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini aldı.Patikaa.com / Haber Merkezi


Karadeniz’in sevilen sesi Ezgi Eyüboğlu, ilk albüm çalışması olan ‘Naçizane’yi Sony Music Türkiye etiketiyle tüm müzikseverlerle buluşturdu.

Ezgi Eyüboğlu, sanata olan ilgisini küçük yaşta ortaya çıkardı. Çocukluk yıllarından itibaren müzik eğitimi alan, Müzikoloji Bölümü mezunu olan Ezgi, sadece etnik değil, farklı müzik türlerinde de şarkı çalışmalarında bulundu. 2014 yılında yayınlanan ‘Karadeniz’e Kalan 2’ albümünde de iki şarkı yorumlayan yetenekli ve genç sanatçı, adından ilk kez bu albümde söz ettirdi. Müzik direktörlüğü, eğitim kurumlarında müzik öğretmenliği ve profesyonel sahne çalışmalarında da bulunan Ezgi, bu albümde birbirinden keyifli ve yepyeni Karadeniz şarkıları seslendirdi. Kazım Koyuncu, Aytekin Atas, Şevval Sam ve Marsis grubunun yorumlarından duyduğumuz ‘Ha Bu Ander Sevdaluk’ parçası da bu albümde Ezgi Eyüboğlu’nun güçlü yorumuyla dinleyicilerin beğenisine çıkıyor…

Karadeniz Ezgi’leri Bu Albümde ‘Naçizane’…

Albümündeki tüm şarkı düzenlemeleri Erman Seven, şarkı sözleri ise Fatih Söylemez ve Can Yılmaz imzası taşımakta. ‘Naçizane’ albümünün ilk video klip çalışması ‘Yar Kalsaydun’ şarkısına çekildi. Klip yönetmenliğini Gülşen Aybaba’nın, görüntü yönetmenliğini ise Veli Kuzlu’nun yaptığı çekimler Şile’de, bir günde tamamlandı. Ezgi Eyüboğlu’nun stil danışmanlığını ise Havva Yeşilyurt üstlendi. Güzel sanatçıya klipte Mehmet Demiray eşlik ederken aynı zamanda ‘Yar Kalsaydun’ şarkısının erkek vokalleri de Mehmet Demiray tarafından okundu.

İşte Albümde Yer Alan Türküler

01- Falgoz Deresi
02- Yar Kalsaydun
03- Kar Olsam
04- Vay Bana
05- Ha Bu Ander Sevdaluk
06- Sevdaluk Zor Zanaat
07- Gaybana Sevdaluk
08- Gürgen Dali
09- Veda Tokalaşmasi

İlk Klip ‘Yar Kalsaydum’a

Ezgi Eyüboğlu’na Dair…

1987 yılında Trabzon’da doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimini Trabzon Dumlupınar İlköğretim Okulu’nda tamamladı. İlkokul yıllarında TRT Çocuk Korosu’nda yer aldı. Liseyi, Trabzon Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde okudu. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Opera-Şan Bölümü’nde 2 yıl opera eğitimi aldı. 2014 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı, Müzikoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2010-2012 yılları arasında “Sunay Akın’la Hayat Deyince” adlı televizyon programında müzik direktörlüğü yaptı. 2014-2015 yılları arasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde pedagojik formasyon aldı. Eğitim kurumlarında müzik öğretmenliği yapan Ezgi Eyüboğlu, çeşitli müzik projelerinin yanında, profesyonel sahne çalışmalarını sürdürmektedir. 2017 yılı Nisan ayında Sony Music etiketiyle “Naçizane” albümü yayınlandı. Naçizane albümünün ilk video klibi “Yar Kalsaydun” şarkısına çekildi. Albümden Kazım Koyuncu, Aytekin Atas, Şevval Sam ve Marsis grubunun yorumlarından duyduğumuz ‘Ha Bu Ander Sevdaluk’ parçası da Ezgi Eyüboğlu’nun güçlü yorumuyla yayınlandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?