• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

15 Ağustos 2014

FENERİN RİZELİ TEKNİK PATRONU: İSMAİL KARTAL

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü İsmail Kartal aslen Rize Kalkandereli. İstanbul Beykoz’da doğup büyüyen genç teknik patron Rizelilerinde gurur kaynağı oldu.


ismailhocarizeli2İsmail Kartal’ın babası Muhittin Kartal Rize Kalkandere’den İstanbul’un Beykoz ilçesine göç etmiş. Marmara ile Karadenizi birleştiren semt olan Anadolukavağı’na yerleşen baba Kartal balıkçılık işiyle uğraşıyormuş. İşte İsmail Kartal’da Andolukavağı semtinde doğmuş ve halen daha o semtte oturuyor.

Anadolukavağı’nın gururu İsmail Kartal’ın babası da semtin en namlı balıkçılarından biriymiş… Lakabı “Karadayı” olan Muhittin Kartal, İsmail Kartal’ın yaşamında ayrı bir yere sahip. Hatta teknesinin adına “Karadayı” ismini koymuş. Hayatını balıkçılıkla kazanan yoksul bir ailenin çocuğu olan Kartal çok önemli yererle gelmesine rağmen mütevazılığı de asla bırakmıyor.

ismailhocarizeli4 Zaman zamanda teknesiyle açılıp balık tutmayı da ihmal etmeyen İsmail Kartal memleketi Rizelilerinde ayrı bir guru kaynağı oldu. Şimdi Rizeliler 9 haftada İstanbul’da ve 26.haftada Rize’de oynanacak olan Fenerbahçe-Ç.Rizespor maçlarını beklemeye başladılar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?