• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

FESHANE’DEKİ TRABZON ETKİNLİKLERİ SONA ERDİ

İstanbul’da, Trabzon Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen Trabzon’un 97. Kurtuluş Yılı Kutlamaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri düzenlenen kutlamalarla tamamlandı.


Feshane’deki-Trabzon-Etkinlikleri-Sona-Erdi-34 gün boyunca etkinliklerin gerçekleştirildiği Feshane’de yerini alan Trabzon Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’daki Trabzonluların memleket hasretini gidermelerine yardımcı oldu. Büyükşehir Belediyesi standında 4 günde; 10 bin Trabzon tanıtım dergisi, 10 bin Trabzon Büyükşehir Belediyesi dergisi, 10 bin Trabzon karpostalı, 10 bin Trabzon tanıtım cd’si, 10 bin Trabzonspor fuları, 10 bin hamsi ve kemençe figürlü anahtarlık ile 10 bin Trabzon haritası vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı.

Feshane’deki-Trabzon-Etkinlikleri-Sona-Erdi-2Etkinlikler boyunca Büyükşehir Belediyesi’nin standını ziyaret eden vatandaşlara Trabzon’da gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmekte olan çalışmalarla ilgili olarak detaylı şekilde bilgi verildi. Gurbetteki Trabzonlular, Trabzon’a geldiklerinde şehirde yaşanan değişimi net olarak gördüklerini ifade ederken Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu başta olmak ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Feshane’deki-Trabzon-Etkinlikleri-Sona-Erdi-1Feshane’deki etkinliklerde hazır bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, alanda bulunan stantları tek tek gezrek Trabzonlu’lar ile hasbihal oldu. Gurbetteki hemşehrilerinin yoğun ilgisi ile karşılaşan Gümrükçüoğlu, vatandaşların Trabzon ile ilgili olarak yönelttiği soruları ayrıntılı şekilde cevapladı. Etkinliklerin sonunda 4 gün boyunca İstanbul’da gerçekleştirilen çalışmaları değerlendiren Başkan Gümrükçüoğlu, “4 gün boyunca onbinlerce Trabzonlu Feshane’de bir araya geldi. Gurbetteki hemşehrilerimiz burada memleket hasretlerini giderme fırsatı bulduğu gibi Trabzon dışından pek çok insanımızda buraya gelerek Trabzon kültğrğnğ tanıma şansına kavuştu. Etkinliklerin gerçekleşmesinde emeği geçenleri kutluyor, Trabzonlu olsun ya da olmasın herkesi değişen ve gelişen Trabzonumuza gelmeye, burada yaşamaya ve işadamlarımızı Trabzon’da yatırım yapmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Feshane’deki-Trabzon-Etkinlikleri-Sona-Erdi-4

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?