• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

FINDIK MÜZESİ YAPILACAK

Giresun Ticaret Borsasınca (GTB) hazırlanan ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen Fındık Müzesi projesiyle, ürünün hasadından sofralara gelişine kadar geçirdiği evreler anlatılacak.


findik-muzesi-yapilacak-4Fındığın hikayesi bu müzede hayat bulacak.. Giresun’da yapılacak Fındık Müzesi’nde, ürünün hasadından sofralara gelişine kadar geçirdiği evreler mini sunumlarla yerli ve yabancı turistlere anlatılacak.

findik-muzesi-yapilacak-2Giresun Ticaret Borsasınca (GTB) hazırlanan ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen Fındık Müzesi projesiyle, ürünün tanıtımı amaçlanıyor. Müze içerisinde 100 yıl öncesine ait mini fındık kırma tesisi, hasat, çikolataya dönüşüm, pazarlama gibi tanıtıcı görseller yer alacak.

findik-muzesi-yapilacak-3Fındık müzesinde, el çikolatacı-lığının yanı sıra dinlenme yerleri, eğitim alanları da yer alıyor. Müze deniz kenarına inşa edilecek şekilde hazırlandı. Nereye yapılacağı konusunda görüşmeler devam ediyor. 30 dönümlük alan üzerine planlanan proje, alanının büyüklüğüne göre de değişiklik gösterebilecek.

Yetkililer, Fındık Müzesinin turizme de büyük katkı sağlayacağını belirttiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?