• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

FINDIK VE ÇİKOLATA PARK PROJESİ BAŞLIYOR

Ordu’nun Gülyalı ilçesinde 60 bin dönümlük arazide içinde çikolata üretim merkezinin de olacağı Fındık ve Çikolata Park yapılacak.


orducikolatapark1Ordu Büyükşehir Belediyesi, Gülyalı ilçesinde 60 bin dönüm arazi üzerine kurulması planlanan ve içerisinde çikolata üretim ve satış merkezlerinin yanı sıra oyun ve sosyal donatı alanları ile küçük gemilerin yaklaşabileceği yat iskelesinin bulunacağı proje için çalışma başlattı.

Türkiye’de alanında ilk olma özelliği taşıyacağı belirtilen proje Ordu-Giresun Havalimanı’nın yanında bulunan yaklaşık 60 bin dönüm arazi üzerine yapılacak. Projenin maliyetinin 5 milyon lirayı bulması beklenirken uygulama taslağı kısa süre içerisinde yetkili mercilere ulaştırılacak.

orducikolatapark2Fındık ve Çikolata Park projesinin içerisinde çikolata üretim ve satış merkezlerinin yanı sıra oyun alanları, sosyal donatı alanları ile küçük gemilerin yaklaşabileceği yat iskelesi de bulunacak

Yetkililer, içerisinde hem çikolata üretim hem de satış merkezlerinin olacağı bir parkın Türkiye’de ilk uygulamasını hayata geçireceklerini ifade ettiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?