• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

14 Haziran 2015

FIRTINA’DA EURO CUP 2015 HEYECANI SONA ERDİ

Dünyaca ünlü Fırtına Deresinde 9 ülkeden 200 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen Rafting Avrupa Kupası (EURO CUP 2015) sona erdi.


FırtınadaRaftingŞampiyonası-5


Patikaa.com / Haber Merkezi / Necmettin Yarıcı


4 Gün boyunca Fırtına’da adeta rafting resitali sahnelendi. Rize’nin Ardeşen ilçesindeki Fırtına Deresinde 9 ülkeden 200 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen ve büyük bir heyecanla takip edilen Rafting Avrupa Kupası (EURO CUP 2015) sona erdi.

FırtınadaRaftingŞampiyonası-4Uluslararası Rafting Federasyonu ve Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu tarafından Türkiye’de bu yıl ilk kez düzenlenen Rafting Avrupa Kupasına (EURO CUP 2015) Türkiye’nin yanı sıra Rusya, İran, Danimarka, Hollanda, Gürcistan, Çek Cumhuriyeti,Slovakya ve Bosna Hersek’ den 6’sı kadın 23 takımla yaklaşık 200 sporcu katıldı.

FırtınadaRaftingŞampiyonası-3EURO CUP 2015’in bugün ki son yarışlarda nehir inişleri gerçekleştirildi. Zaman karşı nehirde kürek çeken raftingciler en kısa sürede denize ulaşmak için yarıştı.

FırtınadaRaftingŞampiyonası-2Yarışlar sonrası; Büyük erkekler yarışlarında Çek Cumhuriyeti birinci, Bosna Hersek ikinci Türkiye ise üçüncülüğü elde etti. Bayanlar kategorisinde ise Danimarka birinci, Slovakya ikinci, İran takımı ise üçüncü oldu. 19 yaş altı kategorisinde Rusya birinci, Slovakya ikinci Türkiye ekibi ise üçüncü oldu.

Foto: Hasan Önder

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?