• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

04 Ağustos 2014

FIRTINA’DA RAFTİNG ŞENLİĞE DÖNÜŞTÜ

Fırtına Vadisinde düzenlenen Uluslararası Rafting Şenliği katılımcılarına yine unutulmaz bir hafta sonu yaşattı.


fırtınarafting2Doğu Karadeniz Doğa Sporları Turizm İhtisas Kulübü tarafından fırtına vadisinde heryıl düzenlenen ve bu yıl 8.si organize edilen uluslar arası rafting şenliği sona erdi. Gündüz yapılan etkinlikte yüzlerce insan rafting yapma şansı bulurken, ilk kez rafting yapan bazı katılımcıların, nehir inişinde zor anlar yaşadığı gözlendi. Şenliğe katılan bazı vatandaşlar da derede yüzmeyi tercih ederken, bazı katılımcılar da şambrel ile su üstünde keyif yapmayı tercih etti

Şenliğin gece programında ise konserler ön plandaydı. Karadeniz müziğinin sevilen isimleri Salih Yılmaz ve Grup Koliva etkinliğe katılanları doyasıya eğlendirdi.

Doğu Karadeniz Doğa Sporları Turizm İhtisas Kulübü (DOKADAK) Başkanı Dursun Ali Demiroğlu şenliklere ilişkin “Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Uluslararası Rafting Şenliği’nde tüm dünyaya Fırtına’da raftingi tanıtıyoruz. Amacımız bölge turizmine katkı sağlamak. Rafting dalında çeşitli yeniliklerle rafting sporunu zenginleştiriyoruz. Şenliğimize ülkemizden ve dünyanın çeşitli ülkelerinde çok sayıda turist katılıyor” açıklamasında bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?