• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

FIRTINA’DA ‘ZİPLİNE’ HEYECANI

Fırtına Vadisi farklı turizm aktiviteleriyle fark yaratıyor. Vadide son zamanlar da yapılan Zipline yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.


FırtınaZipline3Bölgenin önemli turizm mekanlarından olan Fırtına Vadisi farklı turizm aktiviteleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Yaz mevsiminin sona ermesine rağmen turistleri ağırlamaya devam eden Fırtına Vadisi, doğasına uygun eğlence anlayışlarıyla da gelen misafirlerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

Turistlerin yeni tutkusu “ZİPLİNE” adrenalin ve heyecan severler için bire bir eğlence oluyor.

FırtınaZipline2Rize’nin Ardeşen ilçesindeki Fırtına Vadisi’nde yer alan birçok işletme tarafından verilen “ZİPLİNE” hizmeti büyük ilgi görüyor. Yerden metrelerce yükseklikte Fırtına Deresi’nin her iki yanına kurulan bu sistem sayesinde turistler önce emniyet kemeriyle bağlanıyor. Daha sonra çelik halatlar yardımıyla derenin karşısına geçen turistler aynı yolu izleyerek dönüyorlar.

Özellikle Arap turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan işletme sahipleri, bölgede bu tür aktivitelerin yaygınlaştığını söyleyerek, Fırtına Vadisi’nin turizm ve eğlence adına farklı zenginlikleri gelen misafirlere sunduğunu belirttiler.

Raftingin bölge turizmine katkısına da değinen işletme sahipleri, sezonun bu açıdan çok güzel geçtiğini de sözlerine eklediler.

FırtınaZipline4Haber & Foto: Mustafa Özyanık – lazikahaber.com

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?