• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

FORMULAZ’IN ARTIK OYUNU DA VAR

Tunca beldesinden tüm dünyaya mal olan Formulaz’ın bilgisayar oyunu sponsor firma Red Bull tarafından yapıldı. Oyun şimdiden ilgi görmeye başladı.


FormulazOyunRize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca beldesinde yıllardır yapılan ve adeta dünya markası haline gelen Formulaz’ın bu kez bilgisaray oyunu çıktı.

Karadeniz’de yılın eğlenceli etkinliği için geri sayım devam ediyor. Red Bull Formulaz, 21 Ağustos’ta bir kez daha Tunca’da olacak. Tahta araba tasarımların, sıra dışı kaskların ya da kıl çorapların; kısacası yaratıcılığın galibi belirlediği yarışmada amaç en hızlı olmak değil, eğlenmek ve bu heyecanı hep birlikte paylaşmak.

Bu yıl sekizinci kez düzenlenecek Red Bull Formulaz’a hazırlanırken yarışmanın oyununu da göz ardı etmek istemedik. Etkinliğin ruhunu sonuna kadar yansıtan oyun ilginç görselleri ve seslendirmeleriyle de dikkat çekiyor. Buradan yola çıkıp en az Red Bull Formulaz oyunu kadar ilginç diğer araba oyunlarını hatırladık.

Tahta araçlarla yapılıyor olması Red Bull Formulaz’ı dünyanın en orijinal yarışlarından biri kılıyor. Yarışın RedBull.com üzerinden oynanabilen oyunu da, acayip ve ilgi çekici niteliklere fazlasıyla sahip. Bir kere fonda Red Bull Formulaz’a özel bir Karadeniz havası çalıyor ve oyun esnasında duyduğumuz dış sesler yine yörenin şivesine uygun biçimde seslendirilmiş. Yarışa başlarken araç seçimi sırasında Red Bull Formulaz’ın efsaneleşen araçlarından Lazbulans da alternatif olarak sunuluyor. Oyun esnasında karşına çıkan çay çuvallarından ve engellerden kendini koruman, bir yandan da Red Bull kutularını toplaman gerekiyor.

İŞTE FORMULAZ OYUNU (tıklayın)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?