• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

“FOSFORLU” KARADENİZ TURNESİNE ÇIKIYOR

Tiyatrokare’nin müzikal oyunu “Fosforlu”, 14-19 Ekim tarihleri arasında Karadenizli tiyatro severlerle buluşacak.


fosforlukaradenizegeliyor-2


Patikaa.com / Haber Merkezi


Tiyatrokare’nin müzikal oyunu “Fosforlu”, bu kez Karadenizlilerle buluşuyor. 14-19 Ekim tarihleri arasında aralarında Trabzon, Artvin, Rize, Ordu, Samsun ve Amasya’nın olduğu illerde “Fosforlu” müzikal oyunu sahnelenecek.

Suat Derviş’in “Fosforlu Cevriye” romanından Tuncer Cücenoğlu tarafından uyarlanan oyun, eski İstanbul’un Galata semtinde yaşanan buruk bir aşk öyküsünü anlatıyor. Güzelliği ve parlak zekasıyla adeta ışıldayan Fosforlu Cevriye, yaşamını fahişe olarak sürdürmek durumundadır. Sürgünden kaçarak İstanbul’a tekrar geldiğinde, kendisini bu kez hiç alışkın olmadığı bir ilişkinin içinde bulur. Siyasi düşünceleri nedeniyle idam mahkumu olarak yargılanan bir aydın, ona insanlığını tekrar his ettirir. Fosforlu Cevriye , bu yeni aşkında artık bir cinsel obje olarak görülmemekte, daha önce tatmadığı insani duyguları yaşamaktadır. İstanbul’un karanlık ve yalnız sokakları artık ay ışığında romantik gecelerin yaşandığı bir yere dönüşmüştür. Ancak, bu mutluluk kısa sürecek, dillere destan olan platonik aşk, yerini buruk bir acıya bırakacaktır.

Fatih Dönmez’in “Fosforlu’nun büyük aşkını” canlandırdığı müzikalde Pınar Yıldırım , Mert Carim, Ece Duran, Cem Güler, İstanbul sokaklarındaki farklı tipleri canlandırıyorlar. Ayça Varlıer, müzikalde “Fosforlu” rolünün yanı sıra, “Suat Derviş” olarak Fosforlu’nun öyküsünü anlatan yazarı da oynuyor.

İşte Karadeniz Turne Programı

Trabzon: 14 Ekim Cuma – 20.30 / Karadeniz Teknik Üniversitesi AKM Salonu
Artvin: 15 Ekim Cumartesi – 20.00 / AÇÜ Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi
Rize: 16 Ekim Pazar – 20.00 / İsmail Kahraman Kültür Merkezi
Ordu: 17 Ekim Pazartesi – 20.30 / Ordu Kültür Sanat Merkezi
Samsun: 18 Ekim Salı – 20.30 / Samsun BŞB Kültür Sanat Merkezi
Amasya: 19 Ekim Çarşamba – 20.30 / Merzifon Akif Gülle Kültür Merkezi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?