• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

16 Mart 2015

FUTBOLDA ÖNCE EĞİTİM PRENSİBİ SINIFTA KALDI

Aldığı taraflı kararlala sürekli gündeme gelen Türkiye Futbol Federasyonu 14 futbolcusu YGS’ye giren Orduspor’un maç erteleme talebine olumsuz cevap verdi.


orduspor

Patikaa.com / Spor Merkezi


Karadeniz takımlarına karşı tutumu ile eleştiri oklarının hedefindeki kurum TFF 15 Mart Pazar günü yapılan YGS sınavında 14 futbolcusu sınava giren Orduspor’un Osmanlıspor ile oynayacağı maçın saatinin ertelenme talebinde hiç bir değeri dikkate almadı. Aldığı kötü sonuçlar ve maddi durumun oldukça kötü olduğu Karadeniz temsilcisi Orduspor’da bir süredir, genç futbolcular forma giyiyor, hem eğitimine devam eden hemde takımları ile PTT 1. liginde tutunma çabası vererek dikkatleri üzerine çeken öğrenci futbolcular pazar sabahı sınavdan çıkıp koşarak maça çıkmak zorunda kaldılar.Orduspor’un iki Oyuncusu il dışında sınava girdiği için oynayamadı.

Önce Sınav Sonra Maç

Orduspor’da 18 kişilik takım kadrosunda bulunan lise öğrencisi 14 futbolcu Ordu ve Trabzon’da çeşitli okullarda bugün YGS sınavına girdi. Altınordu İlçesi’nde sınava giren futbolculardan bazıları OrdusporKulübü’nde sabah kahvaltısı yaptıktan sonra sınava girecekleri okullara gitti. Sınav çıkışı koşarak maça hazırlanan futbolcular oldukça zorlandı. Bir yandan haya mücadelesinde en kritik virajlardan biri olan sınav telaşı, diğer taraftan kötü günlerde üstlendikleri zorlu küme mücadelesinde genç futbolcular bir anda ilgi odağı oldu. 

Maçı Kaybettiler Sınav Belirsiz

Zorlu günde adeta iki zorlu maça çıkan futbolcular Osmanlıspor’a 2-0 mağlup oldu. Ter döktükleri YGS sonuçları ise ilerleyen haftalarda açıklanacak. Bir çok futbolcu başarılı olursa hedefledikleri okullarda öğretimlerine devam edecek. Futbolcuların büyük çoğunluğu spor alanında ilerlemek istiyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?