• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

29 Ağustos 2014

YENİ SEZON RİZE’DEN START ALIYOR

Futbolda 2014-2015 sezonu bugün resmen başlıyor. Ligin ilk maçında Çaykur Rizespor kendi evinde Gençlerbirliği’ni konuk edecek.


süperligbaşlıyorSüper Ligde 2014-2014 sezonu bugün oynanacak olan Ç.Rizespor-Gençlerbirliği ve Balıkesirspor-Akhisar Bld maçlarıyla başlayacak. Her iki karşılaşmada saat 21.00’de başlayacak.

PTT1.Lig ve TFF 2.Ligde de hafta sonu birbirinden çekişmeli maçlar oynanacak. 3.lig maçları ise 7 Eylülde başlayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu da liglerin başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı;

tff1“Liglerimizde yeni sezon 29 Ağustos Cuma günü oynanacak müsabakalarla başlayacaktır.

E-Bilet sisteminin tüm sezon boyunca ilk kez uygulanacağı 2014-2015 sezonu öncesi bazı kulüplerimizin E-Bilet satışları sırasında sadece kendi kulüplerine ait kartlara satış yapmak istedikleri ve federasyon veya diğer kulüp logolu kartlara bilet satışı konusunda ise kısıtlama/yasaklama uygulamak istedikleri görülmüştür.

Kulüplerimiz sezonluk kombine satışları ve tek maçlık bilet satışları için kendi kulüplerine ait kartlara öncelik tanıma hakkına sahip olmakla birlikte bu tür haller dışında başka bir yasak getirme hakkına sahip değildirler.

Bu tip kısıtlamaların Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nda yer alan eşitlik ilkesine de aykırı olduğunu belirtmek, merkezi bilet satış, bilet organizasyonu ve seyircilerin müsabaka alanlarına giriş ve çıkışına ilişkin kontrol ve denetim yetkisinin 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’la Türkiye Futbol Federasyonu’na verildiğini hatırlatmak ve il ve ilçe güvenlik kurulları tarafından alınmış aksi bir karar olmadıkça bu tür kısıtlamalara kesinlikle müsaade edilmeyeceğini vurgulamak isteriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?