• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

08 Mayıs 2015

GENÇ TEMA GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİNE FİDAN DİKTİ

Gümüşhane Üniversitesi Genç TEMA Kulübü, ‘Daha Yeşil Bir Kampüs İçin Uzanan Gönüllü Eller’ sloganıyla Ahmet Ziyaüddin Kampüs alanına 300 akasya fidanı dikti.


TemaGümüşhane-FidanDikimiGümüşhane Üniversitesi Genç TEMA Kulübü, ‘Daha Yeşil Bir Kampüs İçin Uzanan Gönüllü Eller’ sloganıyla Ahmet Ziyaüddin Kampüs alanına 300 akasya fidanı dikti.

Gümüşhane Üniversitesi Genç TEMA Kulübünden yaklaşık 20 üye, akademisyenler ve TEMA Vakfı Gümüşhane Temsilcisi Yusuf Oral’ın katıldığı etkinlik ile kampüs alanı içerisinde ikinci fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Gümüşhane Üniversitesi Genç TEMA Kulübü Başkanı Fatma Baştağ, daha yeşil bir kampüs için Üniversite’nin yaptığı ağaçlandırma çalışmalarına katkı sağlamak amacı ile etkinliği gerçekleştirdiklerini belirterek, ilk etkinliklerinde kayısı ve elma ikinci etkinlikte ise 300 adet bal akasyasını toprakla buluşturduklarını söyledi.

Üniversite’nin daha yeşil olmasını arzu ettiklerini kaydeden Baştağ, çalışmaların kampüs alanı içerisinde bir avuç toprak dahi erozyona uğramadığı güne kadar devam edeceğini vurguladı. Baştağ, çalışmalarında kendilerine destek olan Gümüşhane Üniversitesi Genç TEMA Kulübü akademik danışmanı Yrd.Doç.Dr Tuba Acet’e, fidan tedarikinde katkı sağlayan Orman İşletme Müdürlüğüne, TEMA Vakfı İl Temsilciliğine ve Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkür etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?