• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

“GENÇLERİMİZ FOTOĞRAFÇILIK ATÖLYESİ’NDE” PROJESİ TAMAMLANDI

Artvin’de “Gençlerimiz Fotoğrafçılık Atölyesi’nde” Projesinin tamamlanması dolayısıyla kapanış töreni düzenlendi.


 

“Gençlerimiz-Fotoğrafçılık-Atölyesi'nde”-Projesi-Tamamlandı-4Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleştirilen “Gençlerimiz Fotoğrafçılık Atölyesi’nde Projesi” kapanış törenine, Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim. Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz, Proje Koordinatöre Mehmet Başköylü, bazı daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle Artvin Çoruh Spor Kulübünün yürüttüğü ve yaklaşık 3 ay süren proje kapsamında ekonomik, coğrafi ve kültürel farklılıklar dolayısıyla dezavantajlı durumda olan gençlerin sosyal, kültürel, durumlarını iyileştirerek fotoğrafçılık sanatını yaygınlaştırma amacıyla 14 – 29 yaş arasındaki 60 kişiye temel fotoğrafçılık eğitimi verildi.

“Gençlerimiz-Fotoğrafçılık-Atölyesi'nde”-Projesi-Tamamlandı-1Tören, Artvin Valisi Kemal Cirit’in fotoğrafçılık eğitiminin uygulama sürecinde kursiyerlerin Artvin’in değişik yerlerinde çektikleri Artvin’in kültürel ve doğal güzelliklerini yansıtan fotoğraflardan oluşan serginin açılışını yapmasıyla başladı. Vali Cirit, beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte sergiyi gezerek fotoğraflar hakkında bilgi aldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan proje koordinatörü Mehmet Başköylü, proje kapsamında 3 ay gibi kısa bir sürede kursiyerlere sıkıştırılmış fotoğrafçılık eğitimi verildiğini söyledi.
Teorik eğitimin ardından Artvin il genelinde beş ayrı noktaya geziler düzenlediklerini ve doğa da uygulamalı fotoğrafçılık eğitimi verdiklerini belirten Başköylü; “Her insanın bir değer olduğu inancı içinde yeteneklerinizi ortaya çıkarıp, geliştirmeye gayret ettik. Çünkü gençlerimizin gizli kalan yetenekleri toplum için ziyan ve israftır. Esas olan, bireyin kabiliyetine göre yön verip üretkenliğini sağlamaktır. Bu inançla eğer hayatınıza bir pencere açıp, ufkunuza bir tutam ışık olduysak ne mutlu bizlere.” diye konuştu.

“Gençlerimiz-Fotoğrafçılık-Atölyesi'nde”-Projesi-Tamamlandı-2Artvin Valisi Kemal Cirit ise; “Bu projede emeği olan yöneticilerimizi ve bu kursa katılarak aldığı fotoğrafçılık eğitimi sonucu çektiği fotoğraflarla Artvin’in tanıtımına katkısı olan tüm fotoğrafçı arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Artvin’in güzelliklerini bir fotoğraf sanatçısı ustalığıyla bizlere yansıtmaya çalıştılar. Ben kursiyerlerimize ve eğiticilerine böyle bir projeyle Artvin’in tanıtımına katkı sundukları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim ise yaptığı konuşmada; Artvin’de 6’sı kurum kulübü, 9’u okul kulübü 57’si spor kulübü olmak üzere 72 kulüp bulunduğunu ifade ederek spor faaliyetlerinde kulüplere ciddi anlamda ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Gençlik sporda spor eğitimini alan sporcuların federasyonların düzenlediği faaliyetlere katılabilmesi için bir spor kulübüne üye olmasının, teknik tabirle lisans almasının zorunlu olduğunu vurgulayan Yetim; “Artvin gibi küçük illerde bu ihtiyaç ne kadar üst düzeyde yaşansa da kulüplerin ekonomik sıkıntılarını çözmeden bu mümkün olmamaktadır. Spor kulüplerimizin maddi ihtiyaçlarını karşılama noktasında küçük iller arasında en iyi durumda ki illerden biri olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. 2014 yılında yapılan kulüp yardımları 500 bin lirayı geçti.” dedi.

“Gençlerimiz-Fotoğrafçılık-Atölyesi'nde”-Projesi-Tamamlandı-3Konuşmaların ardından kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere Vali Cirit ile protokol üyeleri tarafından başarı belgeleri verildi.

Tören, yerel Sanatçı Tanju Çelik’in konseriyle sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?