• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

GENÇLİK MERKEZİ İNŞAATI TAM GAZ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Erdoğdu Mahallesi’nde Gençlik Merkezi yapılıyor. Gençlik Merkezi 2015 yılında tamamlanacak.


trabzongençlikmerkezi2Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından 3. Nolu Erdoğdu Mahallesi’nde yaptırılan Gençlik Merkezi inşaat çalışması hızla devam ediyor. Mahallenin önemli sosyal alanlarından biri olacak Gençlik Merkezi 2 bin 500 m2 alan üzerinde taban alanı 400 m2’den iki katlı olarak inşa ediliyor. Spor salonu, çok amaçlı salon, bilgisayar odası, bay-bayan mescit, kafeterya gibi sosyal donatı alanlarının bulunduğu merkezin üst kısmında ise oturma grupları, yeşil alan, açık hava satranç alanı, çocuk oyun alanı, voleybol ve basketbol sahası, yürüyüş yolları, fitness aletleri yer alacak. 2015 yılının sonuna kadar bitirilmesi planlanan Gençlik Merkezi’nin 3 No’lu Erdoğdu mahallesine kazandırılmasından dolayı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na teşekkür eden 3 No’lu Erdoğdu Mahallesi Muhtarı Ergün Memiş, merkezin yapımından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

trabzongençlikmerkezi3Memiş, “Bu proje Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılmaktadır.2009 yerel seçimlerinden sonra Başkanımız ile görüşerek mahallemize gençlik merkezinin yapılmasını karara bağlamıştık. Gençlik merkezinin yapılması için imarda bazı düzenlemelerin yapılması gerekiyordu. Vaziyet planını meclis üyelerini de desteği ile değiştirerek merkezin yapılmasının önü açılmıştı. Daha sonraki süreçte projenin yapılması ve ihale sürecinin tamamlanmasının ardından mahallemin önemli bir sosyal tesislerinden biri olan gençlik merkezinin yapımına başlandı. Merkezin inşaatı 400 iş günü içerisinde bitirilecektir. Yüklenici firma çalışmalarını hızla sürdürmektedir. Merkezin iki katı olacak alt kısımları sosyal donatı alanları üst kısmı ise 2 bin 500 metre kare alanda ise park ve spor alanları olacaktır. Bu projenin mahallemize kazandırılmasında emeği geçen tüm meclis üyelerimize ve inşaat çalışmalarını hızla sürdüren yüklenici firma sahibi Yahya Bülbüloğlu’na da ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?