• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

20 Temmuz 2015

GİRESUN ADASI’NDA “ZAMANA YOLCULUK” BAŞLADI

Doğu Karadeniz’in birçok mitolojik efsanelere konu olan Giresun Adası’nda “Zamana Yolculuk”, Altın Post isimli gezi teknesiyle başladı.


GiresunAdasınaYatTuruBaşladı-5Giresun Adasının turizme açılması çalışmaları kapsamında; Giresun Valiliğinin katkıları ile Giresun Turizm Altyapı Hizmetleri Birliği (GİRTAB)’ın koordinasyonu altında Safir Turizm tarafından düzenlenecek olan Giresun Adasına seferler ve deniz turları için hazırlanan Altın Post adlı yat, bugün Giresun Adasına ilk seferini yaptı.

GiresunAdasınaYatTuruBaşladı-3Tur öncesi kısa bir konuşma yapan Giresun valisi Hasan Karahan “hep beraber güzel bir işin başlangıcını yapıyoruz. Turizm bölgemizde gelişiyor. Özellikle Arap turistlerin bölgemize büyük bir ilgisi var ama bunla ilgili karşılığını vermezin için alt yapı eksikliklerimiz var. Bunları gidermek için hızlı bir gayretimiz vardır.

Turizm esası itibariyle tesisle gerektirse bile asıl olarak hizmet sektörünün gelişmesi önemli. Turizm açısından bu konuda da girişimciler önemli. Yerel girişimciler önemli. Arkadaşlar böyle bir teşebbüse girdiler bizde Özel İdare olarak destekledik. Bir anlamda kısmi sponsor olduk ama bundan sonra kendi çarkı kendi kendine dönecek inşallah. Hayırlı olsun. Güzel hizmetlere vesile olur.

GiresunAdasınaYatTuruBaşladı-2Ada programının alışılmışın dışındaki şekliyle hem dikkat çekici, hem özel, hem de hafızalarda iz bırakıcı bir etkiye sahip olduğunu söyleyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, kısa zamanda Giresun’un turizm alanında adından çok bahsettirecek bir il durumuna geleceğini kaydetti. Bakan Canikli, “Giresun’da sürekli gündemdeki konulardan biriydi Giresun Adası. Bakıldığında ne kadar doğru bir talep olduğunu bir kez daha görüyoruz. Ayrıca burada sadece mitolojik değil gerçek bir yaşanmışlık olduğunu kazılardan görüyoruz. Zaten Doğu Karadeniz bütün dünyanın dikkatini çekmeyi hak ediyor. Buranın da turizme açılması, Giresun’u da turizmde cazibe merkezi haline getirecektir” dedi.

GiresunAdasınaYatTuruBaşladı-4Zamanda Yolculuk konseptinin Koordinatörü Hakan Anır ise, “Zamanda yolculuk hem doğal alanların korunması hem de tarihi alanların tarihiyle birlikte ön plana çıkartılmasında önemli bir konsept. Türkiye’de ilk defa başlatılan zamanda yolculuk Giresun Adası’nda başarıyla yürütülüyor. Projenin yürütülmesinde en önemli sorun adaya ulaşımdı ve Valiliğimizin çalışmalarıyla bu sorun da çözülmüş oldu” diye konuştu.

GiresunAdasınaYatTuruBaşladı-8Konuşmaların ardından yata çıkan Bakan Canikli, Vali karahan ve beraberindekiler önce ada etrafında bir tur attılar ardından Giresun Adasına çıkan ziyaretçileri iskelede gösteri ekibi Amazonlar karşıladı. Ziyaretçiler ada içerisinde yaya olarak gerçekleştirdikleri gezinin ardından yine Amazonlar tarafından yapılan gösterileri izledikten sonra adadan ayrıldı.

GiresunAdasınaYatTuruBaşladı-7Yetkililerin verdiği bilgiye göre; Hergün Giresun Limanı Yolcu İskelesinden iki saat aralıklarla günün çift saatlerinde; 10.00-12.00-14.00 saatlerinde Ada Turu, 16.00-18.00 saatlerinde Balık Ekmek Turu ve 20.00-22.00 saatlerinde de Mavi Tur düzenleneceği ayrıca her Pazar günü Saat 11.00 ve 15.00 de denizde Pazar Kahvaltısı turu yapılacak. Özel turizm firmaları ve tur ekipleri için bu saatler dışında da istenilen saatlerde özel deniz turları düzenleneceği belirtildi.

GiresunAdasınaYatTuruBaşladı-6Ada Turu ve diğer turlara katılmak isteyen ziyaretçilerin, normal turlar için kişi başı 15 TL, Kahvaltılı Pazar Turları için kişi başı 50 TL olan biletleri Atatürk Meydanı ve Yolcu İskelesindeki Bilet Satış Noktalarından temin edebilecekleri belirtildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?