• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

09 Şubat 2015

GİRESUN HALK KÜTÜPHANESİ YENİLENDİ

Giresun İl Halk Kütüphanesi hizmet binası, 3 ay süren tadilat ve onarım çalışmaları tamamlanarak okuyucu hizmetine açıldı.


GiresunHalkKütüphanesi-Yenilendi--1Giresun İl Halk Kütüphanesi yeni haliyle tekrar ziyeretçilerini bekliyor. Hizmet binasının giriş kat okuma salonunun tüm donanım malzemeleri kitap-süreli yayın rafları ve okuyucu-bilgisayar masaları ile sandalyeleri yenilendi.

Kütüphane binasının giriş katında; danışma eserlerinin ansiklopedi, sözlük, yıllık, yerel yayınlar ile tarih, din ve edebiyat alanında sık kullanılan kaynak kitapların yer aldığı ve internet erişim hizmetinin verildiği bir okuma salonu bulunuyor. Kütüphaneye üye olan kullanıcıların, öncelikle eğitim ve araştırma amacıyla faydalandığı, internet erişim hizmeti ücretsizdir. İlimizde günlük ve haftalık olarak yayınlanan 6 yerel gazete ile 2 ulusal gazete ve abone olunan çeşitli konulardaki süreli yayınlar da, bu salonda okuyucu hizmetine sunuluyor.

GiresunHalkKütüphanesi-Yenilendi--2Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nün BİLED (Bilgiye Erişimde Engelli Değilsiniz) Projesi kapsamında, görme engelli bireylerin hizmetine sunulmak üzere “Ekran Büyütme Programı, Ekran Okuma Programı, Kitap Okuma Makinesi, Masaüstü Büyüteç Sistemi” yazılım ve donanımları da kütüphanenin giriş katındaki salonda bulunuyor.

Giresun İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nün 1. katında, Ödünç Kitap Verme Servisi ve Okuma Salonu bulunmaktadır. Kütüphane koleksiyonunun büyük çoğunluğu bu salonda olup edebiyat, tarih, din, sosyal bilimler, felsefe-psikoloji, güzel sanatlar vb. konularda binlerce kitap, her yıl güncellenerek hizmete sunuluyor.

GiresunHalkKütüphanesi-Yenilendi--3Yaklaşan Kütüphane Haftası öncesinde yenilenen İl Halk Kütüphanesi hizmet binası, geleceğe emanet ettiğimiz çocuklarımızın, gençlerimizin ve halkımızın istifade edeceği modern bir yapıya kavuşturularak yeniden hizmete sunularak halkımızın ilgisini bekliyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?