• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

24 Temmuz 2015

GİRESUN ORTADOĞU’NUN YENİ TATİL MERKEZİ

Giresun’un Ortadoğu pazarına yönelik turizm çalışmalarının verimi sezonla birlikte kendini göstermeye başladı.


Giresun-Ortadoğu’nun-yeni-tatil-merkezi-1Giresun Ortadoğu’nun yeni tatil merkezi. Mercan Turizm Genel Müdür Yardımcısı Suzan Çelenk ve Yönetim Kurulu Üyesi Neylan Mengü 2015 sezonu turlarının son düzenlemeleri ve odalamaları ile ilgili dün Giresun’a geldiler Vali Hasan Karahan’ı ziyaret eden konuklar Giresun’un bu sezonda yapılan tanıtımlarla oldukça beğeni topladığını ve her hafta 3 gece 2 günlük grupların bu haftadan itibaren başlayacağını Giresun için düzenlenen programlara oldukça ilgi gösterildiğini belirttiler.

Düzenlenen fuarların ve ziyaret edilen etkinliklerin meyvesini Giresun’daki oteller, restaurantlar 2015 sezonuyla birlikte aldığını belirten Vali Karahan da; “Ortadoğu Giresun ile oldukça alakadar bir tutum içinde, Bölgenin bozulmamış yapısı zengin kültür ve doğası o bölgelerden ilimize talebi arttırdı. Ziyaret edilen fuarlarda yapılan ön görüşmeler, Giresun ile ilgili görsellerin dağıtımı, ilimizdeki işletmelerin kendini tanıtmaya yönelik çabaları geri dönüşü hızlandırdı. Giresun, Ortadoğu pazarı için hem yaylalar hem şehir merkezine yönelik konaklamalarını gerçekleştirdi. Ortadoğulu tur operatörleri tarafından hazırlanan programlar 21 ülkede satışa sunularak satışı yapıldı ve artık Ortadoğu Giresun konaklamasını gerçekleştirmekte” dedi.

Giresun-Ortadoğu’nun-yeni-tatil-merkezi-2Ortadoğu pazarının istişareli çalıştığını kaydeden Vali Karahan; Gelen misafirleri bundan sonra Giresun’da memnun etmek en büyük görevimiz. Artık bizler için önemli olan gelen misafirlerin yeni misafirler göndermesi. Elimizdeki doğal, kültürel güzelliklerden yararlanmak ve bu alanları büyüterek devam etmek, turizmle ilgili yatırımları çoğaltmak bundan sonraki görevimiz.” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?