• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

29 Aralık 2015

GİRESUN TURİZMİ SOSYAL MEDYAYLA ATAĞA KALKACAK

GİRTAB (Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği) kış sezonunda sosyal medyayı çok daha etkin kullanarak turizme katkı yapmayı hedefliyor.


GİRESUN TURİZMİ SOSYAL MEDYAYLA-2Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB) turizm çalışmaları kapsamında çalışmalarını kış sezonunda da tüm hızıyla sürdürüyor.

Giresun Valisi Hasan Karahan öncülüğünde başlatılan turizm çalışmaları farklı bir boyuta taşındı. Instagram, Tripadvisor, Facebook, pinterest, youtube kanalları üzerinden de yapılan yayınlarla Giresun tanıtımı gerçekleştiriliyor.

Vali Hasan Karahan’ın talimatları ile GİRTAB (Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği) tarafından turizm çalışmaları kış sezonunda da tüm hızıyla sürüyor. Giresun’un tanıtımının daha sağlam yapılması, daha fazla kitleye duyurulması açısından yapılan bu çalışmalar görsel ve yazınsal öğelerle birleştirilip birçok sayfada yayınlanıyor.

Vali Hasan Karahan; Giresun için yapılan tanıtım aktivitelerinin sosyal medya da paylaşılmasıyla farklı birçok kitleden görüş ve önerileri aldıklarını, yapılan turizm çalışmalarının, aktivitelerinin daha hızlı bir şekilde duyurulduğunu söyleyerek, “Giresun turizmi baştanbaşa çeşitlilikle dolu, bu çalışmaları anında duyurmakla pek çok görüş almaktayız. Yapılan çalışmaların beğenisini daha hızlı bir şekilde görerek meyvesini daha kısa zamanda almaktayız. Giresun’un turistik alanları, işletmeleri, doğal alanlarının kullanımı, bu alanların son durumu hakkında bilgiler sunmakta ve gezginlere daha hızlı bilgi vermekteyiz” dedi.

QR Code, Pinterest, Tripadvisor, İnstagram, Mailchimp, Youtube, Facebook vb. sayfalarını aktif bir şekilde kullandıklarını belirten Vali Karahan şunları kaydetti; “Artık internet ortamı herşeyi son haliyle görmemizi sağlamakta. Giresun ile ilgili en küçük bir çalışma daha bu sayfalarda yerini alıyor. Tüm gezginlerin ortak buluşma alanı olan sitelerde, tur operatörlerinin takip ettiği sayfalarda Giresun’la ilgili tüm güzellikleri fotoğrafları ve açıklayıcı bilgilerle gözler önüne sermekteyiz. Bu çalışmalar sayesinde Giresun’a olan merakı arttırmakta ve 12 ay turizm şehri olan memleketimizi tüm güzellikleriyle paylaşarak buraya karşı gezginlerde merak uyandırmaktayız.”

Aynı zamanda Giresun.gov.tr sayfasında yer alan turizm bölümünü aktifleştirerek ve güncelleştirdiklerini belirten Karahan, Giresun.com.tr adresinden de yapılan tüm çalışmaların da takip edilebilmesi için altyapı çalışmalarına başladıklarını belirtti.

sosyal_medyaİşte Sosyal Medya Adresleri

https://www.instagram.com/giresunturizm/
http://www.tripadvisor.com.tr/
https://www.facebook.com/giresuncomtr
https://tr.pinterest.com/giresunfoto/
https://www.youtube.com/

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?