• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

GİRESUN YAYLALARI MARKALAŞIYOR

Giresun’un Kulakkaya ve Kümbet Yaylaları Avrupa’nın QualityDestination (Kaliteli Destinasyon) Programına dahil oldu.


GiresunYaylaMarka3Giresun Valisi Hasan Karahan’ın girişimleri ile Avrupa Doğa Koruma Merkezi’nin(ECNC) Avrupa’nın Kaliteli Destinasyonları (QualityDestination) Programı ile imzalanan protokolle Kulakaya ve Kümbet Yaylaları Dünya Markası oluyor.

Sürdürülebilir Kalkınma ve Doğa Koruma’nın bir arada planlı ve adil bir şekilde doğanın korunarak turizme kazandırılabileceği kalitedeki alanları inceleyen ECNC, doğa korumayı temel alan turizm alanlarını “Kaliteli Destinasyon” ilan ediyor. Proje Avrupa Komisyonu tarafından destekleniyor.

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner koordinatörlüğünde Giresun’da çalışmalarını gerçekleştiren ECNC toplantıları Vali Yardımcısı Cahit Karatepe Başkanlığında yürütüldü. ECNC’nin progam danışmanlığını ise hemşerimiz Hakan Adanır yapıyor.

GiresunYaylaMarka2İli, Avrupa’nın seçkin destinasyonları arasına sokan protokol Vali Karahan ve ECNC (European Centre for Nature Conservation) program koordinatörü Ayşegül Çil ve Program uzmanı Peter van der Boot arasında imzalanarak yürürlüğe girdi.

Giresun’a hayranlığını dile getiren Ayşegül Çil ve Peter van der Boot bu güzel doğası olan bölgede çalışmaktan zevk alacaklarını” belirtirken Giresun Valisi Hasan Karahan “Giresun’un markalaşması yolunda çalışmalarımız hızla devam ediyor. Giresun hakettiği marka değerine ve hakettiği uluslararası değere en kısa zamanda ulaşacak. “dedi.

Bu protokol sayesinde yaylalarda sürdürülebilir kalkınma hız kazanacak, yeni desteklere ulaşma imkanı kolaylaşacak, Kulakkaya ve Kümbet yaylaları uluslararası alanda ECNC tarafından tanıtılacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?