• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

26 Kasım 2014

GİRESUN’A HAYRAN KALDILAR

Avrupa Birliği(AB) Bölgeler Komitesi 16. Toplantısı için Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun davetlisi olarak Giresun’a gelen misafirler Giresun’a hayran kaldı.


GiresunaHayranKaldılar4Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden belediye başkanı, yerel parlamento üyesi, Türkiye’den belediye başkanı, belediye başkan vekili, AB Türkiye delegasyonu başkan yardımcısı, Türk Belediyeler Birliği temsilcisi, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve siyasilerden 80 kişinin katıldığı toplantı sona erdi.

AB Bölgeler Komitesi Türkiye Çalışma Gurubu Başkanı Heinz Lehmann, yaptığı değerlendirtmede şu görüşlere yer verdi: “Giresun’da yaptığımız toplantıdan ve Giresun Belediyesi’nin ev sahipliğinden son derece memnun kaldım. Karadeniz’in olağanüstü güzel kenti Giresun’u seçtiğimiz için çok doğru karar verdiğimizi gördük. Giresun Belediye Başkanı Aksu ile basın toplantısı yaptık. Odaya bayan erkek çok fazla basın mensubu girdi. Ben kendi bölgemde bunu yapsaydım. Belki 2 basın mensubu gelirdi. Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Baro ve Üniversite’yi gezdik. Kerim Aksu çok seviliyor. Sayın Aksu, Avrupa’da da çok seviliyor. Başkan Kerim Aksu ve ekibi mükemmel bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Çok çok teşekkür ediyorum. Giresun’u gördüğüm için kendimi şanslı hissediyorum.”

GiresunaHayranKaldılar2Belediye Başkanı Kerim Aksu, Avrupa ve Türkiye’den toplantıya gelen misafirlerine şehri gezdirdi. Aksu, çok önemli olan AB toplantısını başarı ile atlattıklarına inandığını belirterek ; “Giresun çok güzel bir kent. Bizler bu kente aşığız. Yurtdışından ve ülkemizden şehrimize gelenlerin memnuniyeti bizlere moral oluyor. AB toplantısı ile Giresun’u tanıttık. AB heyetine görüşlerimizi kendi evimizde anlattık. Bu toplantı Giresun, Karadeniz ve Türkiye için çok iyi oldu. Emeği geçenlere, toplantımıza katılanlara teşekkür ediyorum” dedi.

AB Toplantısı için Giresun’a gelen misafirler, Alpaslan Caddesi’nden yürüyerek, Atatürk Meydanı’na geldiler. Burada engelli aracı, sağlık otobüsü, lostra salonu, şikâyet defteri, sokak kütüphanesi, oyuncak ve kitap kumbarasını inceleyen misafirler, Giresun yazısı önünde aile fotoğrafı çektirdiler. Başkan Aksu’yu makamında ziyaret eden misafirler daha sonra Gazi Caddesi, Sanat Sokağı, Kale, Müze, Zeytinlik Semti’ni gezdikten sonra Giresun’dan ayrıldılar.

GiresunaHayranKaldılar3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?