• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

GİRESUN’DA KÖYE KÜLTÜR MERKEZİ YAPILDI

Giresun’un Yağlıdere ilçesine bağlı Kanlıca Köyünde hayırsever işadamlarının yaptırdığı Kültür Merkezinin açılışı gerçekleştirildi.


GiresunKanlıcaKültürMerkezi1Kapanan Köy okulu gurbetçi kardeşler Mustafa ve Ali Dorak kardeşlerin onarımıyla Kültür Merkezine dönüştürüldü.

Törende birer konuşma yapan Köy Muhtarı Fethi Menteşe, Hayırsever işadamları Mustafa ve Ali Dorak kardeşler ile İl Müftüsü Muhuttin Oral duygu ve düşüncelerini dile getirerek emeği geçenlere teşekkür ettiler.

GiresunKanlıcaKültürMerkezi2Kültür Merkezi açılışından mutlu olduğunu belirten Vali Karahan, “Yaklaşmakta olan kurban bayramının arefesinin arefesinde hayırlı bir iş için bir araya geldi. Vesile olanlardan Allah razı olsun. Bu eser milletimiz devletimiz el birliğiyle el ele verdiğimiz zaman aşamayacağımız engel olmadığını, her türlü zorluğu aşabileceğine güzel bir örnek sunuyor. Devletimiz milletimiz, memurumuz, amirimiz hep birlikte el ele, gönül gönüle verdiğimiz zaman, aynı dili konuştuğumuz zaman yapamayacağımız iş yoktur. Burada da bunu gördük. Bu aradığımız, özlediğimiz bir tabloydu. İnşallah milletimizi daha büyük eserleri daha iyi işleri yapacaktır. Daha güçlü, daha müreffeh bir ülkenin vatandaşı olmaktan hem burada hem de Amerika da gurur duyacağız. Hayırlı olsun. Arkadaşlarımız samimiyetle ve ihlasla güzel bir hizmet yaptılar. Allah hayırlarını kabul etsin. Yaklaşan kurban bayramına güzel bir hayır yaptılar. Kurban her zaman dört ayaklı olmuyor. Böyle eserlerde Allah’a yaklaşmak için bir vesiledir. Allah’a yaklaşmak için vesileler aramak lazımdır. Bunun en iyi yolu da malımızdan canımızdan mesaimizden alın terimizden milletimizin menfaati ve hayrına eserler yapmaktır. Burada bunun en güzel örneği yaşandı. Burada önemli olan ihlastır, Allah rızasıdır. Arkadaşlarımızda burada zaten hem duruşlarıyla, hem de konuşmalarıyla bize bunu gösterdiler. İnşallah hem bize örnek olur hem de hayır yapmakla reklam yapmak arasında ki farkı anlamayanlara örnek olur. Bayramınız şimdiden mübarek olsun. Güzel günlerde inşallah hayırlı açılışlarla buluşmak üzere.” şeklinde konuştu.

GiresunKanlıcaKültürMerkezi3Konuşmaların ardından açılış kurdelesi Vali Karahan ve beraberindekiler tarafından kesildi. Binanın bölümleri gezildi.
Açılışa; Vali Hasan Karahan, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk , İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Bal, Kaymakam Hasan Günaydın, İlçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?