• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

GİRESUN’DA SANAT SOKAĞI AÇILDI

Giresun Belediyesi örnek bir projeye daha imza attı. Tamamen kültür ve sanat faaliyetlerin yer alacağı ‘Sanat Sokağı’ yapıldı.


GiresunSanatSokağı2Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. Kuruluş yılı kapsamında bir dizi etkinlik düzenleyen Giresun Belediyesi örnek bir projeye daha imza attı. Gazi Caddesi’ni Bekirpaşa Caddesi ‘ne bağlayan Baş Öğretmen Ali Osman Sönmez Sokak , Sanat Sokağı olarak tanzim edildi. Belediye Başkanı Kerim Aksu açılışta yaptığı konuşmada, “ Cumhuriyet yolunda yılmadan yürüyeceğiz “ dedi.

Belediye Çözüm ve Koordinasyon Birimi tarafında 20 günde tamamlanan Sanat Sokağı’nın açılışına Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, İl Başkanı ve Eski Milletvekili Eşref Karaibrahim, Televizyon Programcısı Tayfun Talipoğulu, Sanatçı Derya Sayın, Belediye ve İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Ersoy, Hasan Erzincanlı, Kent Konseyi Başkanı Uğur Karaibrahimoğlu, Eski Başkanlardan Hasan Karaibrahim, sanatçılar, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Kerim Aksu açılışta yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Başkan Aksu şu görüşleri dile getirdi:
“Giresun’da bişeyler değişiyor, değişmeye de devam edecek. 2009 da beni seçerek güç verdiniz. 2014 de genel bir mennuniyet var ki bana yeniden görev verdiniz. Sizin kararınızı saygı ile aldık ve çalışmalara devam ettik. Bu sokaklar sadece zemini ve duvarı olan sokaklar olmasın. Gençlerimizin tüm ürünlerini sergileyebileceği, sanatçılarımızın hem çalışıp, heömde eserlerini sergileyebileceği, şehre renk katacak, canlı yerler olsun. Çocuklarımıza ve gençlerimize çok büyük görev düşüyor. Biz sadece buranın fiziki yapısını yaparız ama üretecek olan gençlerimiz, çocuklarımız ve sanatçılarımızdır. Sizler hünerlerinizi ortaya çıkarın, bizler bunları Türkiye’ye duyuralım.Giresun , birçok konuda Türkiye’ye örnek olmuştur. Örnek olmaya da devam edecektir. Birçok belediye bizim yapmış olduğumuz çalışmaları taklit etmeye çalıştılar. Ama biz bundan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Daha güzel çalışmalar daha güzel faaliyetler yaparak tüm Türkiye’ye örnek olabilelim istiyoruz.

GiresunSanatSokağı3CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Bu arada Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum. İyi ki Cumhuriyet Bayramı var. Bayramlarımız olacak. İyi ki Büyük Atatürk vardı. Bu cumhuriyeti kuran, emeği geçen, bize bu günleri, bu şehri ve bu Ülkeyi bırakan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gerçekten büyük güçlüklerle bu Ülke kuruldu. Bu Cumhuriyet kuruldu. Bugün , tanımayanlara inat biz tanımaya devam edeceğiz. Onlara saygı duymaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Bayramlarını da ilelebet kutlamaya devam edeceğiz. İkinci bir Türkiye yoktur. Bir tane Türkiye Cumhuriyeti vardır. Oda şu anda bizim bulunduğumuz, bizim yaşadığımız Cunhuriyettir. Türkiye Cumhuriyeti 1923 den beri devam eden geleneğini, ilelebet devam ettirecektir. Bu ülke yolunu 1923 de çizmiştir ve bu yolda, Cumhuriyet yolunda inançla yürümeye devam edeceğiz.”

GiresunSanatSokağı4SOKAKTA NELER VAR

Giresun’da bir ilk olan Sanat Sokağı 20 günlük bir çalışma ile tamamlandı. Zemin ve duvarlar baskı beton yapıldı. Tümbina kapıları ve saçaklar yeniden tanzim edildi. Engelli ve yaşlılar için özel rampalar ve perforje korkuluk yapıldı. Gazi Caddesi ve Bekirpaşa Caddesi girişine kemer yapıldı. Sanat Sokak üzerinde bulunan güzergahta sergi stantları, el sanatları, ressamlar ve fotoğrafçılar için seyyar alanlar oluşturuldu. Sanatçılar hem eserlerini yapabilecek, hem sergi açanilecek, hem de satış yapabilecekler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?